Барлық мамандықтардың түлектері үшін ерекше белгі

Бітіруші курстардың заңгер студенттері құқықтық және қаржы пәндері кафедрасының оқытушыларымен бірлесіп, символдық мақсатта барлық студент түлектер үшін ерекше белгі ойлап тапты. Белгішенің эскизі ұзақ уақыт бойы талқыланды, бірақ бәрі ортақ пікірге келді және барлығы үшін ең қолайлы нұсқаға тоқталды.

Біздің студенттер оқытушылармен бірлесе отырып, академия түлектерінің өз Аlma mater-ге деген патриоттық сезімдерін қалыптастыру және өз ЖОО -ны танымал ету мақсатында ЖОО-ның ресми логотипіне ұқсайтын, бірақ сонымен бірге өзінің бірегей семантикалық-символдық бояуы бар төсбелгі жасады. Осының бәрі академияны бітіргені туралы дипломдарды табыстауда сүйікті ЖОО қабырғасында өткізген тамаша күндер туралы естелік қалдыру үшін жасалды.

Біздің ерекше белгішеміз-бұл магниттегі металл дөңгелекше, және де ол, кез-келген киімге тағуға өте ыңғайлы. Суретте көрсетілгендей, белгішенің ерекше семантикалық және символдық түсі мен формасы бар. Дөңгелек пішін адамның өзі, қоғам, табиғат және ғарыш туралы идеяларын құрылымдау заңдылықтарын білдіреді, қазақ дүниетанымын тұтас жүйе ретінде бейнелейді. Шеңбер-шексіздіктің белгісі. Біздің жағдайда бұл білімнің сарқылмайтындығы мен байлығы.

Жеңілдік пен жастықты бейнелейтін көк түс жарқын болашаққа деген үмітті сипаттайды. Ең алдымен, бұл халықпен және мемлекетпен бірлікті білдіреді., өйткені дәл осы түс біздің мемлекеттік рәміз – Қазақстан Республикасының Туының түсі болып табылады.

Алтын әдібі де символды! Алтын (немесе сары) түс тарихи түрде сенім, әділеттілік, жомарттық, байлық, жарық пен күш дегенді білдіреді және оны қасиетті түс деп те атайды. Алтын көбінесе жерге жіберілген күн сәулесі немесе адамдар қол тигізе алатын құдай жіберген нақты бөлшектер ретінде қарастырылды.

Психологияда алтын түс денсаулық, оптимизм және өміршеңдіктің түсі болып саналады. Бұл түс адамды жайлы сезіндіреді, өзара сүйіспеншілікті, кешірімді білдіреді. Алтынды күшті, тәуелсіз және сенімді адамдар таңдайды.

Белгішенің ортасында біздің логотипке ұқсастық бар. Мұны академияның брендбукіне ұқсас калькамен шатастыруға болмайды. Онда жастықты, қозғалысты, тыныштықты, ұстамдылықты, даму мен прогресті бейнелейтін мантиядағы жас жігіттің бейнесі бейнеленген.

Суреттегі киім де символдық болып табылады. Мантия-салтанатты киім, ғылыми білім беру мекемелерінің оқытушылары мен түлектерінің дәстүрлі киімі. Айтпақшы, мантияның түсі де маңызды болды. Біздің жағдайда мантия кездейсоқ алтын түсті емес, өйткені ол жоғарыда айтылғандай символдық және біздің түлектеріміздің денсаулығын, оптимизмін және өмірге деген күш-жігерін білдіреді.

Төрт бұрышты академиялық қалпақ түріндегі суреттегі бас киім (ағылш. square academic cap) деп аталады. Конфедерация-білімнің, ілімнің басты символы; жоғары оқу орнының (ЖОО) академиялық регалиясы.

Бұл конфедерацияның символы, яғни білім беру жүйелерін жақындастыру мен үйлестіру процесін біріктіруге арналған институттың Болон процесінің талаптарымен жарияланған бүкіл әлемдегі білім беру кеңістігінің бірлігі.

Түлек студенттер үшін ерекше белгі-бұл белгілі бір фонда бір нәрсенің бейнесі ғана емес.

Ерекше белгі-бұл бір нәрсеге жататындығын көрсететін символизм, оның университетіне деген құрмет белгісі, эмоциялар, трансформация, әдемі, ақпарат, бірлестіктер, құндылық, бренд, көптеген жылдар бойы есте сақтау!

Бұл төсбелгіні тапсыру және оны кию біздің академияда жақсы дәстүрге айналады деп үміттенеміз. “Bolashaq” түлектері өздерінің төсбелгілерін абыроймен тағып, ЖОО-ның беделін арттыратын болады. Болашағымызды елестете отырып, біздің белгішеміз сирек кездесетін құнды зат қана емес, сонымен қатар ерекше аксиологиялық мәнге ие болады деп сенгіміз келеді.

Бір сөзбен айтқанда, біздің түлектер мен әріптестеріміздің шығармашылығында шек жоқ! Бұл үшін оларға ерекше рахмет!

“BOLASHAQ” АКАДЕМИЯСЫНЫҢ ТҮЛЕГІ!” төсбелгісі біздің брендімізді нығайтуға ықпал ететініне сенімдіміз!

Түлектерге қол жеткізген жетістіктерімен ешқашан тоқтап қалмауды, алға қойған мақсаттарына қол жеткізуді, академияны ұмытпауды, байланыстарын үзбеуді тілейміз.

Сіздерге сәттілік және ақ жол!

Құрметті түлектер! Сіздерді дипломдарыңыздың сәтті қорғалуымен, осы бірнеше жыл ішінде Академияда өткен қиын да қызықты жолдың аяқталуымен шын жүректен құттықтаймыз!