Қазақстан халқы Ассамблеясының медитациялық практикасының мүмкіндіктері

2023 жылғы 10 Қарашада “Bolashaq” Академиясының барлық білім беру бағдарламалары мен оқыту нысандарының студенттері Қазақстан халқы Ассамблеясы мен медиативтік практика қызметі бойынша диалог алаңына қатыса алды. Бұл сұрақтарға атаулы кездесу спикерлері жауап берді-

-Дүйсекеева А.А., Қарағанды облысы ішкі саясат басқармасының “Қоғамдық келісім” КММ этносаралық қатынастар және медиация саласын талдау және мониторинг бөлімінің басшысы.

-Тюлюбекова Г. Н., кәсіби медиатор.

Медиация институты Қазақстан халқы Ассамблеясы қызметінің басым бағыттарының бірі болып табылады. Ол әлеуметтік, құқықтық жанжалдардың алдын алу және сотқа дейінгі шешу, сондай-ақ дауларды реттеу және жанжалдасушы тараптарды татуластыру тетігі бола отырып, үнемі дамып, жетілдіріліп отырады.

Спикерлер үшінші – бейтарап, жанжалға мүдделі емес тарап — дау бойынша белгілі бір келісімді әзірлеуге көмектесетін медиатордың қатысуымен дауларды альтернативті реттеу мүмкіндіктері туралы айтты..

Кездесуге қатысушылар өздерін қызықтыратын көптеген практикалық сұрақтар қойды. Пікірталас мәселелеріне з.ғ.к., профессор, құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының меңгерушісі Қабжанов А.Т. қатысты.

Айжан Аутаевна мен Гүлнара Наукенбайқызы медиативтік келісімдерге мысалдар ретінде қатысушылар арасындағы мәдени қарым-қатынастарды сақтайтын кейстерді келтірді, және бұл жерде тараптар уағдаласудың әлдеқайда тиімді және нәтижелі екенін түсінетіндігін, Медиация барлық туындаған келіспеушіліктерді жеңіліске ұшыраған Тараптар болмайтындай етіп реттеуге мүмкіндік беретіндігін айтты.

Жалпы білім беретін пәндер кафедрасы