“Айгөлек” мектепке дейінгі мекемесінің базасындағы филиалмен жұмыс

2023 жылдың қыркүйек айынан бастап “Айгөлек” мектепке дейінгі мекемесінің базасындағы филиалмен “Мектепке дейінгі ұйымдық әдіскердің жұмысы” пәні бойынша жұмыс қайта басталды.

Балабақша жұмысының тиімділігі бүкіл педагогикалық ұжымның жұмысына байланысты, оны өз кезегінде әдіскер басқарады.

Білім беру бағдарламаларын құру процесіне арналған педагогикалық технологияларды инновациялау неғұрлым жетілдірілген әдіснамалық жұмысты қажет етеді. Педагогикалық ұжымның жұмыс процесінің бірыңғай желісін ұйымдастыру, әдістемелік жұмыстың әртүрлі формалары арқылы мұғалімдердің біліктілігін арттырумен айналысу қажет.

“Bolashaq” Академиясының студенттері іскерлік ойынға қатысуға және әдіскердің жұмысын бақылауға мүмкіндік алды.

Іскерлік ойында жас тәрбиешілер арасында шығармашылықты дамытуға көп көңіл бөлінді, олар үшін күнделікті ыңғайлы жағдай жасалды. Ойын барысында әрбір жеңіс, жетістік жағдайы жас тәрбиешінің өзін-өзі одан әрі дамыту құралы ретінде дамыған кез-келген алға жылжу байқалды .

Мектепке дейінгі мекеме қызметіндегі басым бағыт денсаулықты сақтау және нығайту, дене тәрбиесі болып табылады. Тәрбиеленушілердің “Айгөлек” мектепке дейінгі мекемесінде болуының медициналық-әлеуметтік шарттары білім беру процесінің мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес келеді.

Мектепке дейінгі білім берудің қазіргі стандарты балалардың экологиялық тәрбиесіне үлкен көңіл бөледі. Адамның экологиялық мәдениеті бала кезінен қалыптасады және адамның қоршаған табиғатқа деген көзқарасы осыған байланысты.

Бақылау-балабақшадағы экологиялық тәрбиенің негізгі әдісі, ол табиғаттағы қатынастар туралы білуге, оған деген көзқарасты қалыптастыруға, оның сұлулығы мен байлығын түсінуге және бағалауға мүмкіндік береді.

Білім беру мен практиканың интеграциясын қамтамасыз ету мақсатында білім беру бағдарламасын әзірлеуге жұмыс берушілер – білім беру жүйесінің өкілдері (мектепке дейінгі ұйымдар) қатысады.

Түлектерді табысты жұмысқа орналастыру-білім беру мекемесінің тиімді қызметінің факторларының бірі. Өз мансабыңызды ЖОО-да оқудың алғашқы кезеңдерінен бастау керек. Студент өз мансабының құндылығын неғұрлым тез түсінсе, соғұрлым оның еңбек нарығында артықшылықтары көп болады.

Бүгінгі таңда еңбек нарығы білім беру жүйесіне жаңа талаптар қояды: білім беріп қана қоймай, түлектерді жаңа экономикалық жағдайда өмір сүруге дайындау, еңбек нарығында әлеуметтік – кәсіби бейімделу дағдыларын, өзін-өзі жетілдіру дағдыларын, яғни бәсекелестікке төтеп бере алатын мамандарды даярлау қажет.

Біздің оқытушылар мектепке дейінгі ұйымның педагог қызметкерлеріне, ата – аналарға әдістемелік, консультациялық, педагогикалық көмек көрсетеді, сондай –ақ “Айгөлек “бөбекжай-бақшасының”оқу-тәрбие процесінде туындайтын психологиялық-педагогикалық міндеттерді шешуге көмектеседі.

П.ғ.к.. кафедра доценті Шалтаева Роза Жиембаевна

Аға оқытушы, психология магистрі Жанысбаева Роза Мазрапқызы