Ағылшын тіліндегі сыныптан тыс жұмыстардағы палеокомпонент. Кіріспе сабақ

2020 жылдың 5 қазанында зИН-18-1к тобының түлектер шығарушы курс студенті Макаровская Полина КММ “№ 45 Гимназиясының” 8 “б” сынып оқушыларымен ZOOM платформасында таныстыру онлайн сабағын өткізді, онда “Орта буын оқушыларының сыныптан тыс қызметіндегі палеонтологиялық компонент ағылшын тілінде”тақырыбында дипломдық жұмыс аясында бүкіл оқу жылы бойындағы сыныптан тыс сабақтар сериясының мақсаттары мен міндеттері айтылды.

Елдегі эпидемиологиялық жағдайға байланысты мектептерде оқыту қашықтықтан жүзеге асырылады, сәйкесінше, біз мектеп оқушыларымен сабақтарды онлайн режимінде өткізуге мәжбүрміз, сондықтан бұл кездесу таныстыру сипатына ие болды және білім алушылардың бітіру біліктілік жұмысының тақырыбын ашу үшін Web 2.0 қажетті құралдары мен технологиялары туралы хабардар болуын арттыруды мақсат етті.

Білім алушылар Еd Ted платформасымен оны пайдалану бойынша егжей-тегжейлі нұсқаулықпен танысты. Бұл платформаның бейне материалдарды қолдана отырып, соның негізінде көру барысында тыңдау дағдылары қалыптасатын, ал көргеннен кейін талқылау барысында сөйлеу дағдылары қалыптасатын жеке интерактивті сабақтар құру мүмкіндігіндегі артықшылығы бар. Платформа студенттердің қызығушылығын тудырды және нәтижесінде бірқатар сұрақтар туындады.

Бұдан әрі білім алушылар оның барлық мүмкіндіктері толық сипатталған quizlet қосымшасымен танысты. Қосымшаны балалар үлкен қызығушылықпен қабылдады: Кездесу аяқталғаннан кейін бірден бірнеше оқушы осы онлайн-құралға сілтеме сұрады.

Кездесу соңында балаларға – quizlet.com. сілтемесі бойынша сөздерді жаттап “Vocabulary for lesson 1” тақырыбы бойынша “What is Paleontology?”сынып сағатына дайындалып келуге бірінші тапсырма берілді

Мұндай үй тапсырмасы ынта-жігермен қабылданды: күні бойы оқушылар қосымшаға қатысты тиесілі сұрақтарын қойды, тестерінің скриншоттарын, “таңдау”режимінде ойын түрінде сөздік тексеруден өту нәтижелерін жіберді.

Зин-18-1к тобының студенті Макаровская Полина

Ғылыми жетекшісі: Калижанова Анна Николаевна