“Соттардың мамандануын одан әрі тереңдету: отбасылық соттар құру” дөңгелек үстелі

15 қараша күні заң пәндері кафедрасы “Bolashaq” Академиясының педагогика және психология кафедрасы мен сот органдары мен медиация бойынша ұйым өкілдерінің қатысуымен “соттардың мамандануын одан әрі тереңдету: отбасылық соттарды құру”тақырыбында дөңгелек үстел өткізді.

Дөңгелек үстелдің мақсаты:

Талқылау нәтижесінде Қазақстанда жүргізіліп жатқан соттар мен судьялардың мамандануын тереңдетудің маңызы қаралды, отбасылық соттарды құру жөніндегі пилоттық жобаның мазмұны талданды, Қазақстанда отбасылық соттарды құру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру басталғанға дейін және одан кейін статистикалық деректерді салыстырмалы талдаумен танысты.

Дөңгелек үстелге қатысушыларға Заң пәндері кафедрасының меңгерушісі з.ғ. к., профессор Кабжанов Ақылбек Тайболатұлы кіріспе сөз сөйледі.

Негізгі баяндамалармен сөз сөйледі:

Шағатаев Қайрат Кунусбекович-з. ғ.к., доцент, облыстық соттың судьясы, “ҚР сот жүйесін одан әрі жаңғырту перспективалары”тақырыбында бірыңғай сот тәжірибесін әзірлеу жөніндегі кеңестің хатшысы.

Садықова Көкеш Каригуловна-заң пәндері кафедрасының доценті “соттардың мамандануын одан әрі тереңдету: отбасылық соттарды құру”тақырыбында баяндама жасады.

Диянова Рахат Телубайқызы – “Bolashaq” Академиясының педагогика және психология кафедрасының психология ғылымдарының магистрі.тақырыбы: “Отбасы мәселелерінің психологиялық ерекшеліктері”.

Бакирова Гульнур Муратовна – “Педагогика және психология” білім беру бағдарламасының 2 курс магистранты “Отбасындағы қыз бала тәрбиесі»

Пак Александр Борисович – м. з.ғ. к., “медиация және дауларды шешу” институтының директоры: Қазақстандағы медиация институтының даму перспективалары

Барлық қатысушылар дөңгелек үстелдің негізгі мәселесін талқылауға белсенді қатысты. Дөңгелек үстел Жоғары ғылыми-теориялық деңгейде өтті. Негізгі тақырып бойынша көптеген проблемалық мәселелер қаралып, Қазақстан Республикасында соттарды одан әрі мамандандыру бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар қабылданды.

Заң пәндері кафедрасының ұжымы педагогика және психология кафедрасының әріптестеріне Р. Т. Диянова, Г. М. Бакирова, облыстық соттың өкілі Қ. Қ. Шагатаевқа және “медиация және қақтығыстарды шешу” институтының директоры А. Б. Пак шын жүректен алғыс білдіреді.

Кафедра осы іс-шараның модераторы заң пәндері кафедрасының доценті Садықова Көкеш Каригуловнаға ерекше алғыс білдіреді.