“№1 Гимназия” КММ базасындағы Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының филиалында ағылшын тілінің пәндік апталығы

Имидждік іс – шаралар жоспарына және шет тілдері кафедрасы филиалының жұмыс жоспарына сәйкес 2023 жылғы 30 қаңтар мен 4 ақпан аралығында 6В01702 – “Шет тілі: екі шет тілі” ББ оқытушылары мен студенттері “№1 Гимназия”КММ-де ағылшын тілі апталығын ұйымдастыруға және өткізуге қатысты.

Ағылшын тілі апталығының басты мақсаты шет тілі арқылы оқушылардың зияткерлік, шығармашылық, коммуникативтік қабілеттерін дамыту үшін жағдай жасау болды.

Алайда, пәндік апталықты өткізудің мақсаты кафедраның мақсатты аудитория – мектеп оқушылары алдында пәннің қызметіне назар аударту, сондай – ақ кафедра мен “Bolashaq”академиясы туралы оң беделін қалыптастыру мақсатындағы жұмысын көрсететін іс-шараны ұйымдастыру болды

.

Ағылшын тілі апталығына дейін хабарландыру тақтасында ұсынылған конкурстық іс-шаралар жоспары талқыланып, бекітілді. Іс-шаралар жоспарына викториналар, түрлі ойындар, бейнероликтер байқауы, плакаттар мен презентациялар байқаулары кірді.

Тікелей тіл апталығында байқау жұмыстары көпшілік назарына ұсынылды,оны қазылар алқасы талқылады, олар әр байқаудағы және жасына байланысты топтағы жеңімпаздарды анықтады, сонымен қатар жеңімпаздарды марапаттады.

Аптаның жоспары толығымен орындалды, барлық іс-шаралар жоғары деңгейде өтті және бұл оқушыларға өздерінің жалпы тілдік, интеллектуалдық және танымдық қабілеттерін көрсетуге және дамытуға, эрудиция мен жалпы білім беру көкжиегін кеңейтуге көмектесті.

Аптаның іс-шаралары ағылшын тілінде оқушылардың қарым-қатынасын ынталандыруға, шет тілін қолдана отырып, әртүрлі пәндік салаларда (бейнелеу, музыкалық, әдеби және т. б.) балалардың шығармашылық қабілеттерін дамытуға, сондай-ақ пәнаралық байланыстарды дамытуға (әдебиет, география, физика, биология, музыка және т. б.) ықпал етті.

Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының оқытушылары мен студенттері шет тілін үйрену тек шет сөздері мен грамматикалық ережелер ғана емес, сонымен қатар шет тілін үйрену өте қызықты, танымдық және көңіл көтеретінін көрсете алды.