Too much information?

Бірнеше семестр бойы “Шет тілі: екі шет тілі” білім беру бағдарламасының мазмұнында “Негізгі шет тілінің практикалық курсы” пәні оқытылды. Оның негізгі мақсаты-осы ББ студенттерінің сөйлеу дағдыларын тереңдету. Ашық сабақта ШТ және МК кафедрасының оқытушысы Құрман Нұршат Көккөзқызы ИН-23-1, 2 топтарында студенттердің сөйлеу дағдыларын қалай жандандыру, зерттелетін тақырып бойынша бейімделмеген мәтіндерді оқуға үйрету, оларды түсінуге үйрену, ұсынылған тапсырмаларға жауап таңдау, монолог түрінде өзіндік дәлелді мәтіндерді құру жөнінде өз тәжірибелерімен бөлісті. Екі топтың студенттері де мына секілді сұрақтарға жауап беруге тырысты: Қазіргі әлемде біз тым көп ақпарат аламыз ба? Бұл ақпаратты қалай қабылдауға болады? Қандай ақпаратқа сену керек, қайсысына сенбеу керек? Сонымен қатар, зат есімдердің санын, олардың мағынасының ерекшеліктерін білдіретін ағылшын тіліндегі үстеулерді сөйлеуде қолдану дағдылары пысықталды.

Тапсырмаларды орындау кезінде зейін аударуды үйретуге көп көңіл бөлінді. Бұған заманауи құрылғылар көмектесті: интерактивті тақта, компьютер, планшеттер, смартфондар. Экранда студенттер нақты жазылған тапсырмаларды көрді. Оларды толық түсіну үшін мұғалім студенттердің назарын ұсынылған мәтінмен жұмыс істеуге және өзінің құрастыруына үйрететін маңызды тақырыптағы негізгі лексикаға аударды. Жаттығу жұмыстарының жеткілікті саны, көрнекілігі, нұсқаушының нұсқаулықтары мен түсіндірмелері, оның айқын, қызықты сөйлеген сөзі бүгінгі семинардың сәтті өткенін көрсетті. Екі топтың студенттері де қуана жұмыс істеді.

Ашық сабаққа қатысқан кафедра мен академияның әріптестері сабақ соңында оның сапасы, тиімділігі туралы пікір білдіріп, пайдалы тәжірибе алмасқаны үшін Нұршат Көккөзқызына алғыстарын білдірді.

ШТ және МК кафедрасының ОӘЖ-на жауапты Бегахметова Б.К.