Саяси қуғын-сүргін құрбандары күні тақырыбындағы кураторлық сағат

2024 жылғы 31 мамырда “Bolashaq” Академиясында саяси қуғын-сүргін құрбандары күніне арналған кураторлық сағат өтті. Іс-шара ИН-22-1 және ИН-22-2 топтарының студенттері үшін өткізілді. Кураторлық сағат барысында осы естелік күннің маңызды тарихи фактілері мен маңыздылығы атап өтілді.

Қазақстан мен КСРО-дағы Саяси қуғын-сүргіннің себептері мен салдары туралы әңгіме.

Репрессияға ұшыраған мәдениет, ғылым және саясат қайраткерлерінің тағдырларының мысалдары.

Саяси қуғын-сүргін құрбандары туралы қысқаметражды деректі фильмді көрсету.

Көргендерін талқылау, сұрақтар мен жауаптар.

Кураторлық сағат жоғары деңгейде өтті және студенттердің белсенді жауабын тудырды. Олар тақырыпқа үлкен қызығушылық танытты, сұрақтар қойды және талқылауға белсенді қатысты. Көптеген студенттер тарихи жады мен азаматтық ұстанымды қалыптастыру үшін осындай іс-шаралардың маңыздылығын атап өтті.

Іс-шара қорытындысы бойынша рефлексия өткізілді, онда студенттер саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алудың маңыздылығы туралы өз әсерлерімен және ойларымен бөлісті. Бұл оларға тарихи процестерді жақсы түсінуге және қазіргі қоғамдағы адам құқықтарын құрметтеудің маңыздылығын бағалауға мүмкіндік берді.

“Саяси қуғын-сүргін құрбандары күні” тақырыбында кураторлық сағат сәтті өткізілді және студенттер арасында тарихи сауаттылықты арттыруға және азаматтық сананы қалыптастыруға ықпал етті. Мұндай іс-шаралар “Bolashaq”Академиясындағы тәрбие процесінің ажырамас бөлігі болып табылады.