Praemonitus, praemunitus (Ескертілген – қарулы дегенді білдіреді!)

Бүгін біз Академия студенттерімен бірге терроризмнің шартты актісінің жолын кесу және оның салдарын жою жөніндегі терроризмге қарсы оқу-жаттығулардың тікелей қатысушылары болдық. Жоспарға сәйкес жедел-тактикалық оқу-жаттығуларда терроризмнің шартты актісінің жолын кесу және оның салдарын жою жүргізілді.

Іс-шараның мақсаты терроризмге қарсы күрес жөніндегі Қарағанды облыстық жедел штабының күштері мен құралдарының дайындығын тексеру болып табылады.

Терроризмге қарсы жаттығулар Абай және Крылов көшелерінде, сондай-ақ қаланың орталық саябағында өтуде.

Объектінің (аумақтың) терроризмге қарсы қорғалуы – бұл террористік актінің жасалуына кедергі келтіретін ғимараттың, құрылыстың, құрылыстың, өзге де объектінің, адамдардың жаппай болатын жерінің қорғалу жағдайы.

Студенттерге халық банкі ғимаратында кепілге алынған әйелді босату жөніндегі операцияның жүргізілгені, оқиға орнын қоршау, қозғалыс пен тұрғындарды бұғаттау, сондай-ақ эвакуациялық пункттің орнына әкетілгені айқын көрсетілді.

“Құқықтану” ББ студенттеріне болып жатқанның бәрі өте ұнады! Ең алдымен, болашақта мұның бәрін өздері жасауға тура келуі мүмкін, сонымен қатар олар өздерінің теориялық білімдері мен түсініктерін іс жүзінде тексере алды. Ең бастысы, олар қазір мүмкін болған жағдайда қалай әрекет ету керектігін біледі.

Құрметті студенттер естеріңізде болсын! Терроризм-бұл зорлық-зомбылық идеологиясы және халықты қорқытуға және заңсыз зорлық-зомбылықтың басқа түрлеріне байланысты әртүрлі мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының немесе халықаралық ұйымдардың шешім қабылдауына әсер ету тәжірибесі.

Қылмыстық терроризмді қылмыстық элементтер немесе қылмыстық топтар биліктен белгілі бір жеңілдіктерге қол жеткізу, террористік ұйымдардың тәжірибесінен алынған зорлық-зомбылық пен қорқыту әдістері арқылы елдің билігі мен халқын қорқыту мақсатында жүзеге асырады.

Көріну формалары: тапсырыс бойынша кісі өлтіру, қарсылас қылмыстық топтар арасындағы қарулы қақтығыстар және т.б., соның ішінде сіздерге көрсетілгені – “Кепілге алу”.

Есіңізде болсын!

Терроризм жазықсыз адамдардың өліміне әкеп соғады, қалыпты өмір сүру жағдайларын бұзады, халық арасында қорқыныш пен дүрбелең тудырады. Осылайша, террористер өздерінің қылмыстық саяси мақсаттарына жетуге тырысады.

Біздің еліміздегі террористер ешқашан жазасыз қалмайды. Олар терроризмге қарсы операциялар кезінде жойылады немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне сәйкес жазаланады.

Жалған хабарламалар үшін жаза сөзсіз екенін есте ұстаған жөн. Құқықтық тәртіп органдарының иелігіндегі заманауи техникалық құралдар телефон террорисінің жеке басын қысқа мерзімде анықтауға мүмкіндік береді.

P. S. ежелгі “Praemonitus, praemunitus” айтқандай, бұл ескерту “қарулы”дегенді білдіреді! Сонымен, сіздер қатысқан шара жөнінде сіздердің әрқашан хабардар болғандарыңыз дұрыс.