Online дөңгелек үстел: “Lesson Study” мектептердегі тәжірибеде қолдану тәсілдері және ерекшеліктері”

Ағымдағы жылдың 26 ақпанында “Психология, педагогика және бастауышта оқыту әдістемесі” кафедрасы Қарағанды қаласының “№ 23 жалпы білім беретін мектеп” кафедрасы филиалының әкімшілігімен және педагогтарымен бірлесіп, мектептерде “Lesson Study” практикада қолдану тәсілдері мен ерекшеліктері” тақырыбында Online дөңгелек үстел өткізді.

Дөңгелек үстелдің тақырыбы:” Lesson study “ – мұғалімдер практикасы саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған, сабақтардағы іс-әрекеттегі зерттеудің ерекше формасын сипаттайтын педагогикалық тәсіл. Бұл тәсіл Жапонияда 19 ғасырдың 70-ші жылдарында, шамамен 70 жыл бұрын, Батыста қолданылатын “Іс-әрекеттегі зерттеу” тәсіліне негізделген.

“№23 ЖББМ” КММ директорының оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары – Мұратқызы Гүльмира, “№23 ЖББМ” КММ директорының ақпараттандыру жөніндегі орынбасары – Кошкимбаева Асем Кенжебаевна құттықтау сөз сөйледі

Дөңгелек үстел жұмысының басталуына дейін кафедра меңгерушісі п.ғ. к., доцент Асакаева Дана Саламатовна кіріспе сөз сөйледі.

Спикер ретінде ғылыми баяндамамен және дайындалған презентациямен п.ғ. к., “Психология, педагогика және бастауыш оқыту әдістемесі” кафедрасының доценті Мамерханова Жанат Мухамедхановна сөз сөйледі.

Дайындалған ғылыми баяндамада Жанат Мұхамедханқызы: “ Lesson study “неліктен тиімді?. Сабақты зерттеуді жүзеге асырудың бастапқы кезеңі қандай?

Дәстүрлі “ашық сабаққа” қарағанда “Lesson study” – дің артықшылығы неде?

“Lesson study” – ді қалай дұрыс өткізу керек? деген сияқты мәселелерді қарастырады.

Online дөңгелек үстел дискусиясына “Педагогика және психология”білім беру бағдарламасының студенттері мен магистранттары, “№23 ЖББМ”КММ бастауыш мектеп мұғалімдері қатысты:

1 Бельченко Наталья Владимировна

2 Бондаренко Жанна Борисовна

3 Валуйская Галина Васильевна

4 Гетманская Валентина Викторовна

5 Голева Оксана Ивановна

6 Ермолаева Татьяна Николаевна

7 Кожахметова Багдат Умербековна

8 Критович Евгения Николаевна

9 Молдабекова Сания Биболатовна

10 Молчанова Елена Николаевна

11 Нестерова Маргарита Анатольевна

Өткізілген дөңгелек үстел жұмысына сүйене отырып, №23 жалпы білім беретін мектеп пен академияның өзара іс-қимылы екі ұйымның білім беру процесінің сапасын арттырудың шарты болып табылатынын, педагогикалық ұжымдардың ғылыми-әдістемелік әлеуетін дамытуға ықпал ететінін, кафедра шығаратын студенттер мен магистранттарды практикаға бағытталған даярлауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретінін атап өткен жөн.

Дөңгелек үстел соңында ұйымдастырушылар барлығына қатысқаны және жемісті жұмысы үшін алғыс білдірді.

Мұғалім мен оқушы оқу процесінің екі құрамдас бөлігі болып табылады. Мұғалімнің жұмысының нәтижесі мен оқушының болашағы олардың қарым-қатынасына байланысты. Итальяндық мұғалім Мария Монтессори жақсы оқытудың құпиясын оқуға мәжбүрлеуде емес, мұғалімнің баланың қиялына әсер ету қабілетінде көрді. Сонда ғана білім дәндері өніп шығады.

Online дөңгелек үстелдің ұйымдастырушылары кафедраның аға оқытушылары Сарбасова Қалимаш Амангельдиновна және Шутенова Сабира Сартаевна (модератор) болды.