Мен тағдырға алғыс айтамын

2010 жылдың қазан айында қызметтің шектелген жасына жеткеннен кейін мен ішкі істер органдарынан кетіп қалдым. Адвокаттық қызметпен айналысу үшін қажетті құжаттарға ие бола отырып, зейнетке шыққанда заң практикасымен айналысуды жоспарладым.

Бірақ 2010 жылдың қазан айында жұмыстан шыққаннан кейін бірден Қарағанды “Болашақ” университетіне қылмыстық құқық және процесс кафедрасына жұмысқа шақырылдым. Осы 2020 жылдың қазан айында мен үшін символикалық “Болашақ”есімі бар, осы тамаша шығармашылық ұжымда жұмыс істегеніме 10 жыл болды.

Бүгін, өз жұмысымдағы өткен жылдарыма, бақылауларыма көз жүгіртіп, 10 жылдық қорытындысын шығара отырып, сүйікті оқу орны туралы пікір жазуға деген шынайы ниет пайда болды. Айта кеткім келеді, Академияда жұмыс істеген 10 жыл ішінде мен жалақыны, демалыс ақысын уақтылы бермеудің, немесе ЖОО-ның материалдық-техникалық қамтамасыз етілуімен байланысты қандай да бір қолайсыздықтар болғаны туралы, мысалы, мен тікелей жұмыс істейтін криминалистік полигонға қатысты бірде-бір жағымсыз оқиғаны есіме түсіре алмаймын. Керісінше, біз жыл сайын полигонымызды қажетті жабдықтармен толықтырамыз және университет әкімшілігіне қолдау көрсеткені үшін алғыс айтамыз.

Мереке күндері біз тарту ретінде сыйлықтар аламыз, жол жүру шығындары үшін ақшалай өтемақы аламыз, жылына үш рет әртүрлі азық-түлік өнімдерінің үлкен ассортименті бар азық-түлік себеті түрінде әлеуметтік көмек аламыз, бұл біздің отбасымызды, достарымызды, басқа университеттердегі әріптестерімізді, тіпті алған азық-түлігімізді үйге жеткізу үшін шақыратын такси жүргізушілерін де таң қалдырады.

Еңбек жетістіктерін қорытындылау және тиісінше ақшалай сыйлықтар мен бағалы сыйлықтар иемденуімізбен ерекшеленетін жаңа жылды, ұлттық костюмдерде, халқымыздың салт-дәстүрінде қарсы алатын Наурыз мейрамын біздің тату ұжымымыз түрлі номинациядағы шығармашылық конкурстар өткізу арқылы көңілді, қызықты атап өтеді.

Студенттердің қысқы каникулдары кезінде оқыту әдістемесі бойынша біліктілікті арттырамыз және студенттерді қашықтықтан оқыту бойынша компьютерлік технологияларды меңгереміз, білімімізді дамытамыз. Академияда бұл үшін барлық жағдайлар жасалған және бағдарламашылардың кәсіби командасы қажет болған кезде әрқашан бізге көмектесуге дайын.

Біздің ЖОО-да студенттер мен педагогтердің Қазақстанның, жақын және алыс шетелдің танымал шығармашылық адамдарымен кездесулері, атақты ғалымдардың, қоғам қайраткерлерінің қатысуымен ғылыми-практикалық және ғылыми-теориялық конференциялар өткізіледі.

Жазғы уақытта, оқу жылын аяқтай отырып, барлық ұжым Балқаш көліне екі күндік демалысқа шығады.

Студенттерді, оқытушыларды, қызметкерлерді Академияға біздің өз автобусымыз жеткізеді және жұмыстан соң кері жеткізеді.

1 қыркүйектегі ерекше мереке – Білім күні. Бұл күні біз жаңа талапкерлерді жылы қабылдаймыз, мамандықпен таныстырамыз, қалаушыларға мерекелік балмұздақтар береміз .

Осы жақын арада, өткен аптада университеттің әр қызметкері дәстүрлі түрде бөлінетін көкөніс түрлерін алды: картоп, сәбіз, қызылша, қырыққабат, пияз. Қыс мезгіліне бірге дайындаламыз.

Осылайша, таяу арада 25 жылдық мерейтойын атап өткен “Bolashaq” академиясында тек білім беру жұмысы ғана емес, адамға деген қамқорлық та қоса ұйымдастырылады. “Bolashaq” қаламыздың басқа университеттерімен салыстырғанда әлі жас, бірақ толағай табыстарға жетуде және алдымызда әлі талай белестер тұр.

Әр адам қашан да болашаққа үміт артады!

Мен өзімнің еңбек жолымды жалғастыра отырып, “Bolashaq” академиясының шаңырағының аясында қызмет етіп жүргенімді мақтан тұтамын және сүйікті ЖОО-ның одан әрі гүлденуін тілеймін, ұйымшыл ұжымға денсаулық пен шығармашылық табыс тілеймін!

Құрметпен, Оспанова Гүлнар Слямжанқызы