Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VII съезі

Қазақстанның елордасы Нұр-сұлтан қаласында Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VII съезі өтті. Әлемдік ауқымдағы іс-шараның ашылуы 14 қыркүйекте өтті. Съезге әлемнің 50 елінен 108 делегация қатысады, олардың арасында ислам, христиан, иудаизм, индуизм, даосизм, зороастризм, синтоизм сияқты әлемдік және дәстүрлі діндердің рухани көшбасшылары, сондай-ақ саяси және қоғам қайраткерлері, халықаралық сараптамалық қоғам ұйымдарының өкілдері бар.

Делегаттар радикализммен, экстремизммен, терроризммен күрес мәселелерін көтеріп, талқылау үшін кездесті.

“Bolashaq” академиясының Гуманистік педагогика клубының студенттері онлайн форматында Рим Папасының қасиетті Мессасына қатысты.  Бұқаралық ақпарат құралдары аяқталғаннан кейін студенттер пікірталас өткізді, онда қазіргі әлемдегі рухани және моральдық құндылықтарды нығайтудағы діннің рөліне қатысты мәселелер қаралды.

Гуманистік педагогика клубының төрағасы Жампейісова Лаураның (ДОВ-19-1 тобы) пікірінше, көпұлтты Қазақстан жағдайында бұл іс-шара академия студенттерінің қазіргі көпұлтты Қазақстан жағдайында тұратын басқа этностардың дініне деген құрметін қалыптастырады.

Гуманистік педагогика клубының мүшелері Перепечкина Карина мен Назарова Дильназа (ПиП-19-1 тобы) съезд Қазақстанның этникалық топтарының өзіндік ерекшелігін сақтауға және сонымен бірге мемлекетіміздің басқа мәдениеттерінің құндылықтарын игеруге бағытталған деп санайды.