Чернобыль трагедиясын еске алу күні

2024 жылғы 4 сәуір күні фармацевтикалық пәндер кафедрасында адамзат тарихындағы ең қорқынышты техногендік апат – Чернобыль трагедиясын еске алу күніне арналған ашық кураторлық сағат өтті. Бұл апат сол кездегі елдің жүрегінде емделмейтін жара қалдырды. Трагедияның салдарын толық бағалау әлі мүмкін емес. Бүкіл адамзат Чернобыль атом электр станциясындағы оқиғалар туралы, өмірі мен денсаулығын аямастан радиациялық элементпен күреске шыққандар туралы еске алады. БҰҰ Бас Ассамблеясы бұл күнді-26 сәуірді радиациялық апаттар мен апаттар құрбандарын еске алу күні деп жариялады.

Фармацевт-студенттер ФМ-22-1 тобының студенті А. Оразғалидың “Иондаушы сәулелену” тақырыбындағы баяндамасын тыңдап, сәулеленудің салдарын және оның қандай зардабы болуы мүмкін екенін қызу талқылады.

Чернобыль трагедиясы әрқайсымыздың жүрегімізде өшпес із қалдырды, оны бүкіл әлем халқы есте сақтайды.