“Central Asia Nobel Fest Live” халықаралық онлайн фестиваліне қатысу

Онлайн режимінде “Central Asia Nobel Fest Live” халықаралық фестивалі өтті.

Бұл әлемдік ғалымдар мен Нобель сыйлығы лауреаттарының Орталық Азия мен Кавказ елдерінің ғалымдары мен студенттері үшін ең маңызды ғылыми сынаққа арнайы қатысуымен өткен алғашқы және бұрын-соңды болмаған онлайн іс-шара.

Central Asia Nobel Fest Live-бұл Нобель сыйлығының лауреаттарымен, көрнекті ғалымдармен және сарапшылармен пікірталастар мен білім алмасуға арналған бірегей онлайн алаң.

Оған әлемнің 40 елінен 10.000-нан астам адам қатысты, 30-дан астам спикер сөз сөйледі, олардың арасында химия және физика саласындағы Нобель сыйлығының лауреаттары болды, сондай-ақ кең әлемдік тақырыптарға 30-дан астам пікірсайыс өтті. Фестивальдің негізгі күн тәртібі – “Пост-пандемия және дамудың жаңа мегатрендтері” -пандемиядан кейінгі төрт негізгі бағытта әлемдік үрдістерді талқылауды қамтыды: адам капиталының болашағы; пандемиядан кейінгі әлемді өзгертетін технологиялар; медицина мен ғылымдағы жаңа қырлар; инклюзивті экономика және тұрақты даму.

Фестивальде “Bolashaq” академиясын “Құқықтану” Білім беру бағдарламасының дЮ-20-1С тобының студенті Жаңабаев Данияр таныстырды, ғылыми жетекшісі – Заңтану кафедрасының меңгерушісі, з.ғ.к., профессор Қабжанов Ақылбек Тайболатұлы.

Іс-шара қорытындысы бойынша конференция қатысушылары сертификаттармен және грамоталармен марапатталды.

“Bolashaq” академиясы Данияр мен Ақылбек Тайболатұлын олардың жетістіктерімен құттықтайды және алдағы уақытта оқу мен жұмыста шығармашылық және ғылыми табыстар тілейді.

Central Asia Nobel Fest – тің негізгі миссиясы-Орталық Азиядағы ғылыми-білім беру ортасын жетілдіру. Жоба жас ғалымдардың тұтас буынын жаңа ашылуларға, жетістіктерге және өз әлеуетін іске асыруға шабыттандыруға ұмтылады.

Central Asia Nobel Fest шеңберінде Орталық Азияның барлық түкпіріндегі студенттер мен жас ғалымдарға платформаға шексіз қолжетімділік берілді, олар нақты уақыт форматында Нобель сыйлығының лауреаттарымен және бүкіл әлемнің көрнекті ғалымдарымен қарым-қатынас жасай алды.

Central Asia Nobel Fest Live – тің басты ерекшелігі-инклюзивтілік. Іс-шараның Онлайн форматы қатысушылардың барлық санаттары үшін олардың орналасқан жері мен орналасу жағдайына қарамастан, тең шарттармен инклюзивті білім беруге қолжетімділікті кеңейтуге мүмкіндік берді.

Central Asia Nobel Fest Live Инклюзивті даму қорымен (IDF) ұйымдастырылған.

Инклюзивті даму қоры (IDF)– бұл тәуелсіз және коммерциялық емес ұйым, оның мақсаты қоғамның ең маңызды мәселелері бойынша инклюзивті саясатты дамытуға бағытталған ашық диалогты ілгерілету болып табылады.