“Біз қорқытуға қарсымыз” тақырыбындағы кураторлық сағат

Бүгін куратор А.Ы. Әлжанованың “Біз буллингке қарсымыз” тақырыбындағы кураторлық сағаты өтті.

Іс-шараға ИН-23-1 және ИН-23-2 топтарының студенттері қатысып, оқушылар мен студенттер арасында болатын буллингке қатысты маңызды мәселелерді талқылады.
Кездесудің негізгі мақсаты қорқыту мәселесін анықтап қана қоймай, оның алдын алу жолдарын талқылау болды. Қатысушылар қорқытуды ерте сатысында қалай байқауға болатындығын және оның одан әрі таралуын болдырмау үшін қандай шаралар қолдануға болатындығы туралы өз ойларымен белсенді түрде бөлісті. Қорқыту әр түрлі формада болуы мүмкін екендігі баса айтылды, мысалы: физикалық, психологиялық немесе кибербуллинг.

Талқылау қорытындысы бойынша буллинг белгілерін уақтылы анықтаудың және буллинг құрбандарын қолдаудың маңыздылығы атап өтілді. Қорқыту құрбандарын қалай қолдау және оқу процесінің барлық қатысушыларын қауіпсіз және жайлы оқу ортасын құруға тарту туралы әртүрлі стратегиялар талқыланды.

Студенттер қақтығыстар мен қорқыту жағдайларын болдырмау үшін топтағы қарым-қатынасты жақсарту бойынша ұсыныстар жасады. Барлық қатысушылар бірлескен күш-жігер арқылы ғана сенім мен өзара түсіністік атмосферасын құруға болады деп келісті, бұл жерде әркім өзінің қорғалатындығын және қолдау көретіндігін сезінеді.