Биотехнология және экомониторинг зерттеу паркіне бару

Фармацевтикалық пәндер кафедрасының доценті Г. Д. Курбанова және 4 курс студенттері фармакогнозия негіздерін тереңдетіп оқу мақсатында академик Е. А. Бөкетова атындағы Қарағанды университетінің биология-география факультетіне барды.

Бұл факультетте профессор М.Ю. Ишмуратованың жетекшілігімен биотехнология және экомониторинг ғылыми-зерттеу паркі белсенді жұмыс істейді және даму үстінде. Студенттер фармацевтерге қызықты жобаларды жүзеге асыруға арналған саябақтың ғылыми-зерттеу зертханаларының өсімдіктер биотехнологиясы, криобиология, фармакогностикалық талдау жұмыстарымен танысты.

Жарық бөлмесінде студенттерге университетті көгалдандыру үшін өсімдіктерді кесу арқылы қалай өсірілетіні, микрожасылдарды көбейтетіні, тұқымдарды магнит өрісінде жақсы нәтижемен өңдейтіні көрсетілді. Алдағы уақытта әкімдіктің қолдауымен микрожасылдарды өсіру, тамақ қалдықтарынан компост алу бойынша жобаны орындау жоспарлануда.

Студенттер фармакогностикалық талдауды, тұқым материалын криосақтауды, өсімдік тектес шикізатты алудың биотехнологиялық әдістерін қамтамасыз ететін аспаптар паркімен танысты.

Танысу пайдалы және танымдық болды. Алдағы уақытта ынтымақтастықты жалғастыру жоспарлануда.