Студенттер кеңесінің бірінші отырысына қатысу

2022 жылғы 15-16 қарашада Түркістанда Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі жанындағы Студенттер кеңесінің бірінші отырысы өтті.

Бірінші отырысқа Ю 21-1 тобының 2 курс студенті Оразкенов Әмірхан қатысты.
Ахмет Ясауи
атындағы университеттің құрметті қонақтары ҚР Ғылым және жоғары білім вице-министрі Талғат Ешенқұлов, ЖОО ректоры Жанар Темірбекова, студенттік омбудсмен Айсұлу Ерниязова болды.

Отырыс барысында қатысушылар жоғары оқу орындарында студенттік өзін-өзі басқаруды одан әрі дамытуға қатысты, мысалы, “100 көшбасшы” жобалары, “ЖІК” рейтингін және еліміздің жоғары оқу орындарының студенттік өзін-өзі басқаруын құру, сондай-ақ студенттердің ұлттық одағын құру туралы пікір білдірді.

Кеңестің арқасында студенттердің әрқайсысы ЖОО ішінде де, қалалық, облыстық және республикалық деңгейде де мәселелерді шешуге қатысады. Өзін-өзі басқару студенттік лигалармен байланыс орната отырып, студенттік спорттың дамуына белсенді қолдау көрсетеді. Министрдің айтуынша, міндеттердің бірі-шығармашылық студенттер лигасын құру. Бастапқы кезеңде жұмысты үш ірі бағыт бойынша жүйелеу жоспарлануда: ойын-сауық креативі, зияткерлік ойындарды ілгерілету, пікірталас қозғалысын қолдау және диалог алаңдарын құру”.