“Атом электр станциясын салудың артықшылықтары мен тәуекелдері” тақырыбындағы кураторлық сағат

2024 жылғы 23 қыркүйекте “Bolashaq” Академиясында 1 және 2 курс студенттеріне арналған “Атом электр станциясын (АЭС) салудың артықшылықтары мен тәуекелдері” тақырыбында кураторлық сағат өтті. Кездесу барысында кураторлар студенттерге Қазақстанда энергетиканы дамыту перспективаларына қатысты осы маңызды және өзекті тақырыпты жан-жақты талдауды ұсынды.

Кураторлар электр энергиясын өндірудің жоғары тиімділігі мен тұрақтылығы, дәстүрлі көмір электр станцияларымен салыстырғанда парниктік газдар шығарындыларының төмендеуі, сондай-ақ ұзақ мерзімді перспективадағы экономикалық пайда сияқты атом электр станцияларын салудың артықшылықтары туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

Сонымен қатар, кездесуде атом станцияларын салудың ықтимал қауіптері де қамтылды. Студенттердің назары қауіпсіздік мәселелеріне, ықтимал экологиялық зардаптарға және атом электр станциясының жұмысын қатаң бақылау қажеттілігіне аударылды. АЭС құрылысы айтарлықтай ресурстар мен жоғары білікті мамандарды, сондай-ақ халықаралық қауіпсіздік стандарттарын қабылдауды талап ететіні ерекше атап өтілді.

Кураторлық сағат белсенді талқылау форматында өтті, бұл жерде студенттер өз сұрақтарын қойып, Қазақстанда АЭС құрылысының қажеттілігі немесе тәуекелдері туралы пікірлер айта алды.