6В01702 – “Шет тілі: екі шет тілі” ББ түлектерін жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі жұмыс шеңберінде Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының “Түйіндеме және кәсіби портфолио жасау” семинары

“Bolashaq” Академиясының Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы өткен жылдардағы Академияның табысты түлектерімен кездесулерді, тәжірибелі мектеп мұғалімдерімен және магистранттармен дөңгелек үстелдерді, арнайы оқыту семинарларын ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ болашақ кәсіби қызметтің барлық мәселелері бойынша кеңес беру және ақпараттандыру арқылы өзінің білім беру бағдарламасының түлектерін жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бойынша жүйелі жұмыс жүргізеді.

Биылғы жылы осындай іс-шаралардың бірі-2024 жылдың 26 қаңтарында кафедра оқытушылары Тё Анастасия Вячеславовна мен Абдрешева Мадина Каббасовна өткізген, түлектерге – болашақ шет тілі мұғалімдеріне арналған түйіндеме мен кәсіби портфолио құрастыру бойынша семинар болып табылады.

Семинар аясында еңбек нарығының заманауи талаптары мен түйіндемені ресімдеу үрдістері, түрлі салалар үшін түйіндеменің ерекшеліктері қарастырылды. Семинар қатысушылары түйіндемеде табысты түйіндеменің негізгі элементтерін, дағдылар мен жұмыс тәжірибесін ұсыну тәсілдерін, жеке жетістіктер мен бірегей тұлғалық қасиеттерді бөлектеу стратегияларын талқылады. Семинар жүргізушілері белгілі бір жұмысқа сәйкес келетін негізгі дағдыларға баса назар аударудың маңыздылығын атап өтті.

Семинар бағдарламасы шет тілі мұғалімдерінің кәсіби портфолиосын зерттеу мен құрастыруды да қамтыды. Портфолио құрылымына көп көңіл бөлінді, портфолио материалдарын көрнекі қабылдаудың маңыздылығы атап өтілді, мансаптық сатыда табысты ілгерілеуге ықпал ететін көрнекі тартымды портфолио құруға арналған практикалық құралдарға шолу жасалды.

Семинарға тиімді түйіндемелер жасау және табысты портфолиоларды талдау бойынша практикалық жаттығулар кірді. Нәтижесінде семинарға қатысушылар өздерінің кәсіби материалдарының тартымдылығын арттыру үшін нақты құралдар алды.

Семинарға қатысушылар сондай-ақ еңбек нарығындағы соңғы үрдістерді, жұмыспен қамту саласындағы өзекті мәселелерді талқылады, жұмыс іздеуде әртүрлі онлайн-платформалар мен желілік мүмкіндіктерді пайдалану тәжірибесі мен білімдерімен бөлісті. Қатысушылар белсенді түрде тәжірибе алмасып, сұрақтар қойды, бұл іс-шараны интерактивтендірді және барлығына пайдалы етті. Тәжірибе алмасу және нақты жағдайлармен бөлісу жемісті оқу атмосферасын құрды.Семинар кәсіби дағдыларды одан әрі жетілдіру үшін құралдар мен ресурстарға шолу жасаумен аяқталды.

Семинарды ұйымдастырушылар мансаптық өзгерістерге сәйкес түйіндеме мен портфолионы үнемі жаңартып отырудың маңыздылығын атап өтті.

Қатысушылар семинардың ақпараттық форматы мен жоғары сапалы практикалық материалдар үшін алғыстарын білдірді, бұл тақырыптың өзектілігі мен қажеттілігін растайды. Мұндай семинарларды өткізу студенттер үшін олардың мансаптық өсуінде табысты және перспективалы деп санаймыз.