ЖББП кафедрасының оқытушысынан мастер-класс

“Философия” және “Мәдениеттану” оқу пәндері аясында ЖББ кафедрасының профессоры Б.И. Бектұрғановтың жетекшілігімен “Студент шеберханасы”жұмыс істейді. Бұл студенттер өз ісінің шеберлері болып танылатын шеберлік сыныбының бір түрі. Шеберхана оқу сабақтарына практикалық дайындық принципіне негізделген, оның мақсаты – оқу курсын игеру. Студенттер жұмысының негізгі өнімі презентация түрінде оқу жобаларын әзірлеу және іске асыру болып табылады.

Шеберхана-бұл студенттер өздерін зерттеушілер, шығармашыл жасампаздар ретінде көрсете алатын бәсекелестік атмосферасын құру арқылы дамытушылық оқыту технологиясы. Оқу сабақтарының тақырыбы бойынша тұрақты негізде үздік презентацияға конкурс өткізіледі.

Іріктеу критерийлері:

1.Көрнекілік, талдау логикасын көрсететін материалдың композициялық құрылысы
2.Жүйелілік, мазмұндық тереңдік
3.Материалды білу деңгейі, ұғымдық аппаратты еркін меңгеру.

Философия бойынша байқау жеке студенттер арасында дербес сипатта болады.
Мәдениеттану бойынша – командааралық сипат-студенттер командалары/топтары арасында.

СТУДЕНТ ШЕБЕРХАНАСЫ
“Философия” курсы бойынша байқау жүлдегерлері:
Альбина Кулешова, Ф-21-1 тобының 2 курс студенті (“Махмұд Қашқари тілінің философиясы” (презентация))

Камилла Төлеуова, ФМ-21-1 тобының 2 курс студенті (“Конфуцийшілдік пен даосизм жүйесіндегі адам: Инь/Ян, “Томас Мор және Томмасо Кампанелла: адамның еркін дамуы мен бақыты туралы” (презентация)

Мәдениеттану байқауының жүлдегерлері:
Ин-22-1 тобы, студенттер Данил Сорокин және Ажар Байстанова, Даниэль Қоржаубаев “Предмет и задачи культурологии. Основные понятия, “Мәдениеттің мәні. Мәдениет және әлеуметтену”, ” Ресейдің жаңа мәдениеті (18-19 ғғ.)”.