Академия студенттерінің Қарағанды суретшілерінің жұмыстары арқылы Ғарышты қабылдауы

2023 жылғы 12 сәуірде, Космонавтика күні “Bolashaq” Академиясының барлық білім беру бағдарламаларының студенттері ӘТЖ жөніндегі проректор Р.Н. Исмайловамен және жалпы білім беру пәндері кафедрасының меңгерушісі А.У. Илясовамен бірге өлкетанушылық ой-өрісін кеңейту аясында Қарағанды бейнелеу өнері мұражайына барып, Космонавтика күніне арналған мұражай сабағына және “МастерАRТ” көрме-конкурсына қатысты.

Қатысушылар ғарыш тақырыбына арналған Қарағанды суретшілерінің, атап айтқанда В. И.Крыловтың “Ғарышқа тағзым” (кенеп, май), Н. Ростопчиннің “Қарағанды-ғарыш айлағы” (1979 ж., қағаз, ою), Е. Сидоркиннің “Қазақстан жерінде”. Байқоңыр ” (литография), Реченский П. И. “Қарағанды жерінде” (1965 ж., кенеп, май), Буш В.П. ” Ю. Гагарин ғарышта “(кенеп, май) картиналарымен таныса алды.

Жыл сайынғы “МастерART” көрме-байқауы қатысушылардың қызығушылығын арттырды. Биылғы жылы бұл көрме сөздің кеңейтілген мағынасында ғарыш тақырыбына арналған. Көрмеге қойылған картиналарды Қарағанды облысының қосымша білім беру ұйымдарының көркемдік-эстетикалық бағытындағы педагогтары жазған. Олардың барлығы әртүрлі, сонымен бірге Ғаламның авторлық түсінігін жеткізеді. Шығармалардың атаулары “Ғалам арқылы”, “Жұлдыздар мен жер орбиталарында”, “Жаңа жұлдыздың дүниеге келуі”, “Менің галактикам”, “Таңғажайып ғарыштық әлемдер” және т. б. символикалық атаулармен аталады.

Көрмеге келушілер үшін ең маңызды сабақ-экспозициялар ғаламның құпиялары туралы, маңызды, мәңгілік туралы ойлауға, адамның өзінің “ішкі кеңістігі”әлеміне үңілуге итермелейді.