Теориядан практикаға

Менің атым Иван, мен Ю-21-1 тобының студентімін. Мен жағымды әсеріммен бөліскім келеді.

2024 жылдың 3 сәуірінде құқықтық және қаржы пәндері кафедрасының аға оқытушысы Әсел Қасенқызы Ахметова Қарағанды қаласының әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына кезекті баруды ұйымдастырып, өткізді. Бұл кездесу “ҚР Әкімшілік процесі” пәні аясында өткізіледі.

Мен үшін бұл іс-шара ерекше және есте қаларлық болды. Әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттың төрағасы Амантай Жұмаділдәұлы Әбдіқамаловпен және судья Насипкүл Аспысбайқызы Құтышевамен кездесу өтті.

Амантай Жұмаділдәұлы әкімшілік істер бойынша судьялық жұмыстың ерекшелігі, әкімшілік сотқа жұмысқа орналасу тәртібі туралы айтып берді. Біз өзімізді қызықтыратын сұрақтар қойып, жан-жақты, мазмұнды жауаптар алдық. Амантай Жұмаділдәұлы бізге ақ жол тілеп, түрлі кеңестерін берді, оларды мен болашақта өзімнің заң тәжірибемде қолданатын боламын.

Іс-шара соңында біз бірнеше әкімшілік процестерге қатыстық.

Кездесуді аяқтай отырып, Насипкүл Аспысбайқызы бізге білім алуға, тәжірибелі заңгер болуға және егемен Қазақстанның игілігі үшін біздің қажетті және маңызды мамандығымыз бойынша мемлекеттік қызметке кіруге тілек білдірді!