ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің “Денсаулық сақтау” бағыты бойынша ОӘБ отырысы

23 сәуірде “Денсаулық сақтау” бағыты бойынша ҚР ЖБҒМ ОӘБ №7 отырысы өтті. Отырысқа ҚР барлық медициналық жоғары оқу орындарының өкілдері қатысты.”Bolashaq” Академиясынан “Клиникалық медицина” бойынша ҚР ОӘБ ЖББМ мүшесі Д. К. Пахомова қатысты.

Отырыста үш көлемді мәселе және әртүрлі мәселелер бойынша үш мәселе қаралды.

1. 2024 жылғы түлектердің кәсіби даярлығын тәуелсіз бағалау: апелляция форматы мен рәсімі, баяндамашы “ҰТЕО” Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылар мен ББ түлектерінің білімі мен дағдыларын бағалау бөлімінің басшысы Досмамбетова Қүлсара Коралбайқызы.
  2. 2024 жылғы 15 наурыздағы “Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар” және “Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті” АҚ базасындағы ақпараттық қауіпсіздік бойынша ОӘБ кеңейтілген отырысының хаттамалық шешімі, баяндамашы ОӘБ қызметін үйлестіру басшысы Сыдықова Сәуле Ілиясқызы.
  3. Дүниежүзілік медициналық мектептер каталогындағы медициналық мектептер туралы мәліметтер нысаны (World Directory of Medical Schools), баяндамашы “МУК” КЕАҚ проректоры Риклефс Виктор Петрович.

4.Әр түрлі мәселелер бойынша, оқулықтар мен оқу құралдары, сертификаттау курстарының әдістемелік нұсқаулары мен бағдарламасы, дипломдарды нострификациялауға арналған құжаттар бекітілді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілді.