Психологиялық ғылымдағы әйел есімдерінің шоқжұлдызы

“Тұлға Плюс” психологиялық клубының кезекті отырысы әртүрлі білім беру бағдарламаларының: “Педагогика және психология”, “Құқықтану”, “Шет тілі: екі шет тілі” студенттерін біріктірді.

“Тұлға Плюс” психологиялық клубының президенті София Хусаинова кез – келген ғылым жыныстан тыс және гендерден тыс па, бірақ ерлер мен әйелдер оның шыңына жететінін атап өтті. Алайда, егер ғылыми саладағы ерлер мен әйелдердің есімдерінің саны статистикалық түрде анықталса, онда әйелдер есімдері аз, бірақ олар уақытты кесіп өтіп, тарихқа енді. Бұл әдемі тағдырдың, бірегей ғылыми жолдың әйелдері, олар әлі күнге дейін психологиялық ғылымның аспанында жарқырап тұрған сирек жұлдыздар:

– “Карен Хорни: аяқталмаған қақтығыстардың тұлғаның қалыптасуына әсері” (Дарья Нуршинова, ПиП-22-1).

“Наталья Логинова – ұлы психологтың лайықты оқушысы (өмірбаяндық әдіс – персонализм контекстіндегі зерттеу)” (София Хусаинова, ПиП-22-1).

Блюма Зейгарник: Ұлы Отан соғысының шарпуы арқылы психологиялық ғылымның дамуы”(Татьяна Федяева, ПиП-22-1).

-” Б. Зейгарник мұғалімі – Курт Левин: күштік психологиялық өріс теориясы” (Элизабет Керимова, ПиП-22-1).

“Мэри Уитон Калкинс: армандар мен есте сақтаудың бірегей зерттеулері” (Надежда Лундина, дПиП-22-1к).

“Наталья Бехтерева: нейрофизиолог, әлемдегі жалғыз ми институтын жасаушы” (Полина Науменко, София Верхотурова, Ин-23-1).

“Наталья Бехтерева: ми архитектоникасы (солшылдық мәселесіне нейропсихологиялық көзқарас)” (Станислав Юрьевич Смирнов, ЖББ кафедрасының аға оқытушысы).

Бұл ұлы әйелдердің ғылыми жаңалықтары психологиялық ғылымның тарихына еніп қана қоймай, бізді бүгінгі күнге дейін дауласуға, ойлануға және өз зерттеу көкжиегімізді құруға мәжбүр етеді.