Имидж-академия табысының маңызды көрсеткіші

24 сәуірде “СТУДЕНТТІК АУДИТОРИЯНЫҢ” BOLASHAQ “АКАДЕМИЯСЫНЫҢ ИМИДЖІН ҚАБЫЛДАУЫ” зерттеу жобасының нәтижелерінің ашық тұсаукесері өтті.

Академияның имиджі-бұл ғылыми-білім беру жетістіктері, оқу сапасы, студенттік өмірдің креативтілігі, резонанстық қоғамдық, мәдени және спорттық іс-шаралар негізінде қалыптасатын оқу орнының беделі. Имидж оқу орнының қоғамдық қабылдауы мен рейтингіне, тиісінше студенттерді, оқытушыларды, серіктестер мен демеушілерді тартуға әсер етеді.

Осы уақытқа дейін академия қабырғасында студенттердің өз университетінің имиджін қалай қабылдайтыны туралы зерттеу жүргізілген жоқ. Сонымен қатар, академияның бейнесі студенттердің өмір сүру кеңістігінің нақты факторы болып табылады. Осыған байланысты Ин-23-1, Фм-23-1 және Ю-23-1 топтарының студенттері зерттеу бағдарламасын әзірлеп, студенттер арасында онлайн-сауалнама жүргізді, жобаның ғылыми жетекшісі ЖББ кафедрасының профессоры Бектұрғанова Б.И. болды.

Зерттеу есебінің тұсаукесерін Ин-23-1 тобының студенттері Науменко Полина, Верхотурова Софья және Сальникова Илона ұсынды. Олар өз сөзінде күндізгі бөлімнің 1-5 курс студенттеріне онлайн сауалнама жүргізуге, алынған мәліметтерді өңдеуге және талдауға бір айдан астам уақыт кеткенін атап өтті.

Зерттеу нәтижелері бойынша келесі тұжырымдар жасалды:

1. Академия туралы ақпарат алудың негізгі көздері – достар, туыстар, таныстар және әлеуметтік желілер;
  2. Сауалнамаға қатысқан әрбір төртінші студент академияны таңдаудың себептерінің бірі ретінде оқытушылардың сапалы білімі мен жоғары кәсібилігін көрсетті;
  3. Сауалнамаға қатысқандардың үштен бірінен астамы академияның артықшылықтары оқытушылар мен қызметкерлердің студенттерге құрметпен қарауында және студенттік өмірдің қызықты, белсенді және жарқын болуында деп санайды.

Академияның имиджіне байланысты маңызды факторлардың ішінде мыналар бөлінді:

•  қатысқан күндізгі студенттердің үштен екісінен астамы білім берудің жоғары сапасын көрсетті

• жартысынан көбі – оқытушылардың кәсібилігі

•  үштен астамы жақсы халықаралық байланыстар

•  үштен бір бөлігі – табысты түлектер.

Баяндаманың тұсаукесері тыңдаушылар аудиториясында қызу пікірталас тудырды. Студенттерде сұрақтар мен ұсыныстар болды. “Bolashaq” Академиясының ректоры Г.М. Рысмағамбетова өз сөзінде халықаралық жоғары оқу орындарымен белсенді ынтымақтастықты атап өтті. Халықаралық студенттермен алмасу бағдарламалары әр түрлі елдердің студенттеріне жаңа елде өмір сүруге мүмкіндік береді. Олар студенттерге мәдениет туралы білім алуға, шет тілін меңгеру деңгейін дамытуға және жаңа өмір салтына ену арқылы мәдениетаралық қарым-қатынас орнатуға мүмкіндік береді.

Бектурганова Б.И., Науменко Полина, Верхотурова Софья және Сальникова Илонаға зерттеу нәтижелерін қызықты таныстырғаны үшін, Ин-23-1, Фм-23-1, Ю-23-1 топтарының студенттеріне осы жұмысты дайындауға және өткізуге жұмсалған күш-жігері үшін алғыс білдіреміз!