“Қазақстандағы биомедициналық және генетикалық зерттеулерді дамыту перспективалары” конференциясы

2023 жылғы 13 наурызда Астанада Назарбаев Университетінің Медицина мектебі базасында Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің қолдауымен генетика және Физиология институтымен бірлескен “Қазақстандағы биомедициналық және генетикалық зерттеулерді дамыту перспективалары” атты конференция өтті.

Конференцияға “Денсаулық сақтау” бағыты бойынша ҚР жоғары оқу орындарының өкілдері қатысты. “Bolashaq” Академиясынан конференцияға фармацевтикалық пәндер кафедрасының меңгерушісі Д.К. Пахомова қатысты.

Құттықтау сөз Ғылым және жоғары білім Вице-министрі К.А. Ерғалиевке ұсынылды, содан кейін медицина вице-президенті – медицина мектебінің деканы Массимо Пиньятелли кіріспе сөз сөйледі. Ұлттық биотехнология орталығының Алматы филиалындағы ҚР ҰӘҚ ҒК генетика және физиология институтының, Акушерлік, гинекология және перинаталогия ҒО-ның, Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің өкілдері баяндама жасады.

\

Түскі астан кейін қатысушыларға зертханалар мен симуляциялық орталыққа экскурсия ұсынылды. Осыдан кейін баяндамаларда көтерілген мәселелер секциялық отырыстарда талқыланды.Пікірталас сессияларынан кейін барлық қатысушылар Назарбаев Университетінің бас кампусы мен “NATIONAL LABORATORY Astana”бойынша экскурсия өткізді.