Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігі департаментінің Қарағанды облысы бойынша диалог алаңына қатысу

2024 жылғы 25 қыркүйекте сағат 15:00-де Қазақстан Республикасының Қарағанды облысы бойынша Сот әкімшілігі департаментінің қабырғасында судьялармен, практик заңгерлермен, ғылыми қызметкерлермен диалог алаңы форматында кездесу өткізді.

Негізгі тақырып – “Сот практикасы” және “цифрлық талдау” мақсатында Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының мәселелеріне мүдделі азаматтарға практикалық көмек көрсету.

Сот практикасының жалпылау (талдау) мақсаты заңнама проблемаларын зерделеу, заңнаманы біркелкі қолдануды қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, құқықтық олқылықтар мен қайшылықтарды анықтау.

Іс – шараға – Қарағанды қаласының заңгерлік бейіндегі жоғары оқу орындарының барлық басшы- өкілдері қатысты.

Тікелей модератор және спикерлердің бірі Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің Қарағанды облысы бойынша департаментінің басшысы Мирлан Ахмедиұлы Қызылов болды.

Біздің академиядан Құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының меңгерушісі Қабжанов Ақылбек Тайбулатұлы және кафедра доценті Серимов Елеужан Елемесұлы белсенді қатысты.

Бұдан әрі “Сот практикасы” және “цифрлық аналитика” тақырыбында презентация ұсынылды, бұл жерде инновацияның мәні мен оның артықшылықтары егжей-тегжейлі түсіндірілді. Сондай-ақ, аталған сервисті еліміздің барлық азаматтарының жедел пайдалану мүмкіндігі туралы түсіндірілді. Оқу процесінде пайдалану үшін ЖОО-лар тек ресми өтініш беруі керек және біздің студенттерге, магистранттар мен оқытушыларға сот материалдарын өздерінің дипломдық немесе магистрлік зерттеулерінде пайдалануға тамаша мүмкіндік беріледі.

Диалог алаңы жұмысының қорытындысы бойынша жоғары оқу орындары мен сот әкімшілігі департаменті арасындағы ынтымақтастықты одан әрі тереңдету бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірленді.