Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған сұхбат алаңы

Оған әлеуметтік-тәрбие жұмысы жөніндегі проректор Б. Т. Ахметова, “Руханият” ҒЗО директоры А. У. Аупенова, жастар бірлестігінің төрағасы Р. Р. Ахмалтдинов және “Bolashaq”Академиясының барлық білім беру бағдарламаларының студент жастары қатысты.

Талқылауға келесі сұрақтар қойылды:
– Қазақстан Республикасының этномәдени көптүрлілігі.
– Қазақстан – “өркениеттердің тоғысуы”.

• Ұлттық мәдениеттердің бірлігі.
  • Орта Азия кеңістігіндегі мәдени феномен.
    Талқылауға “Қаржы” білім беру бағдарламасының студенттері Кисина Зарема мен Сүлейменова Сымбат, “Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу” Жанпеисова Лаура, “Юриспруденция” Мороз Ольга, “Педагогика және психология” Перепечкина Карина, “Шет тілі: екі шет тілі” Жорабеков Жалгас және Таймазова Седа белсенді қатысты. Әр қатысушы өз пікірімен бөлісті.
    Біздің елімізді “өркениеттердің қиылысы”деп атайды. Қазақстан табиғи шекарасы арасындағы ірі әлемдік діндер – ислам, христиан дінінің тоғысқан жері. Әр түрлі этностардың өкілдері ғасырлар бойы бірге өмір сүріп, еңбек етті. Мұнда өзара байытуға және өркендеуге ықпал еткен Берік мәдени және шаруашылық байланыстар қалыптасты.
    Қазақстанда Қазақстан халқы Ассамблеясы атынан ұлттық саясат пен этносаралық диалогты іске асырудың бірегей және тиімді тетігі құрылды, ол үш жүзге жуық республикалық, өңірлік, облыстық және қалалық этномәдени бірлестіктердің қызметіне сүйенеді. Өмірдің өзі ұлттық саясатты өркениетті жүзеге асырудың әлемдік тәжірибесінде теңдесі жоқ құралы, бірегей азаматтық қоғам институтының тиімділігін көрсетті.
    Біздің еліміздің ұлттық мәдениетінің бірлігі Орта Азия кеңістігінде жаңа мәдени феноменнің пайда болуының негізі, сондай-ақ Еуразия құрлығының қазіргі заманғы мәдениетінің өзіндік және салмақты бөлігі болып табылады.
    Және бұл үлкен байлық, біз сақтауға және беруге біздің ұрпақтарымызға.