Қарағанды облысы Дін істері басқармасының өкілдерімен кездесу

2024 жылғы 8 қазанда “Bolashaq” Академиясында Қарағанды облысы Дін істері басқармасының өкілдері: психолог – Далабаева Гүлнара Бакеновна және теологтар – Ерғазы Азамат Сайлауұлы және Яхия Айша Жоламанқызы құрамындағы ақпараттық-түсіндіру тобымен кездесу өтті.

Іс-шараға студенттер қазіргі қоғамдағы діни аспектілерге қатысты өзекті мәселелерді талқылауға шақырылды.

Кездесудің негізгі мақсаты жастар арасында діни сауаттылық деңгейін арттыру, сондай-ақ толеранттылыққа, конфессияаралық өзара іс-қимылға және діни экстремизмнің алдын алуға байланысты мәселелерді талқылау болды. Дін істері басқармасының өкілдері Қазақстандағы діни мәселелерді реттейтін заңнамалық негіздер туралы, сондай-ақ мемлекеттің әртүрлі конфессиялар арасындағы тепе-теңдікті сақтай отырып, діни сенім бостандығын қамтамасыз ету үшін қалай жұмыс істейтіні туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

Жастарға теріс әсер етуі мүмкін радикалдану мен экстремистік ағымдарға қатысты мәселелерге ерекше назар аударылды. Ведомство өкілдері өңірдегі діни экстремизмнің алдын алу бойынша табысты жұмыстардың мысалдарын келтіріп, сыни ойлаудың және діни ілімдерге сауатты көзқарастың маңыздылығы туралы айтты.

Студенттер талқылауға белсенді қатысып, өздерін қызықтыратын тақырыптар бойынша сұрақтар қойды, соның ішінде жеке діни бостандық, конфессияаралық өзара іс-қимыл, қазіргі қоғамдағы діннің рөлі, сондай-ақ діни манипуляциялардан қорғау шаралары туралы сұрақтар. Кездесу діни сауаттылықты арттыруға және мәдени және діни әртүрлілікті құрметтеуге ықпал ететін ашық диалог атмосферасында өтті.

Іс-шара жастарды толеранттылықты сақтауға, әртүрлі діни көзқарастарға құрмет көрсетуге және елдегі бейбіт Конфессияаралық қатынастарды сақтауға ұмтылуға шақырумен аяқталды, бұл Қазақстан Республикасында қоғамдық бірлікті нығайтудың маңызды факторы болып табылады.