Анатомия мұражайына бару

2023 жылдың 17 сәуірінде “Bolashaq” Академиясының ФМ-20-2 тобының “Фармация” білім беру бағдарламасының студенттері фармацевтикалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы Г. Н. Тукубаевамен бірге ҚМУ-дегі анатомия мұражайында болып қайтты.

Біз анатомиялық мұражайлар медициналық және фармацевтикалық университеттер негізінде студенттердің адам денесінің құрылымы мен қоршаған ортаның әртүрлі жағымсыз факторларына ұшыраған кезде ұлпалар мен органдарда болатын өзгерістер туралы толық түсінік алу үшін қосымша білім беру кеңістігі ретінде ұйымдастырылатынын білеміз. Осы экспозициялардың кез келгені, ең алдымен, медициналық студенттерді оқытуға қызмет етеді.

Мұражай адам денесін нақты сипаттайтын экспонаттардың үлкен жинағына толы болды. Ұзақ залдарда серуендеп жүргенде біз жүрек-қан тамырлары мен сүйек жүйесіне, жүйке жүйесіне және сезім мүшелеріне арналған бөлімдермен таныстық. Біз адамның қаңқасы мен сүйектерін; туа біткен деформациялар мен ауытқулардың үлгілерін; адам ағзаларының препараттарын көрдік.

Олардың көмегімен адам денесінің құрылымының кез-келген аспектілерін, жүрек-қан тамырлары, тыныс алу, жүйке жүйелерінің, несеп-жыныс және тірек-қимыл аппаратының құрылымын зерттеуге болады. Мұның бәрі көне витриналар мен шкафтардың әйнектерінің артында сақталады. Бұл өте танымдық және қызықты болды.