31 мамыр – Саяси қуғын – сүргін құрбандарын еске алу күні

29 мамырда “Bolashaq” Академиясының ЖББП кафедрасы студенттермен бірлесіп саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған тақырыптық кездесу өткізді.

Біз 1931 жылдан 1959 жылға дейін Кеңес мемлекетінің репрессиялық машинасының ауыр қысымына ұшырап, жазықсыз сотталған және ойға келмейтін зорлық-зомбылыққа ұшыраған адамдардың тағдырын еске түсірдік.

№316 аудиторияда өткен іс-шараның жүргізушілері ЖББП кафедрасының аға оқытушысы Станислав Юрьевич Смирнов және “Bolashaq” Академиясының Шет тілдері кафедрасының студенті Екатерина Шитова болды.

Мақсат тарихи оқиғаның проблемаларына: оның фактілері, атаулары және қайғылы салдарға әкелген тарихи логикасы туралы түсінік беру болды.

Кездесу барысында біз Карлагтың тарихын, ескерткіштерін және мәдени-тарихи мұрасымен байланысты барлық нәрсені еске түсірдік, деректі фильмді, фотосуреттерді көрдік; сол жылдардағы куәгерлердің естеліктерін тыңдап, тоталитаризм мен мемлекеттің террорын бастан өткерген адамдардың жақындарының әңгімелерімен бөлістік.

Біз бұл шараны бәрін есте сақтау үшін, яғни қайталанбау үшін өткіздік!

ЖББП кафедрасының аға оқытушысы

Смирнов С.Ю.

ИН-21-1 тобының студенті Шитова Екатерина

Суреттерді түсірген: Шамиль Муртазин.