“Жастардың бойында парасаттылық құндылықтарын қалыптастыру” диалог алаңы

21 мамырда “парасаттылық мектебі” аясында Skype онлайн-платформасында “жастарда парасаттылық құндылықтарын қалыптастыру” диалог алаңы ұйымдастырылды.
Кездесу “Bolashaq” академиясының ІӘЖ жөніндегі проректоры және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі ақпараттық – ағарту штабының мүшесі Б. Т. Ахметованың төрағалығымен өтті.
Іс-шараның модераторы Қарағанды облысының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басқармасының бас маманы болды.

Диалогтық плащадкаға барлық білім беру бағдарламаларының “Bolashaq” Академиясының студенттері, “Sanaly urpaq”клубының мүшелері белсенді қатысты.

Тәрбие жұмысы жөніндегі Проректор Ботагөз Тельманқызы сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің әлемдік тәжірибесімен бөлісіп, жастарды өзінің адамгершілік қасиеттерінен бас тартпауға және кез келген жағдайда адамдық қадір — қасиетін сақтауға шақырды, мемлекет пен қоғамның бірінші кезектегі міндеті-сыбайлас жемқорлық салдарымен күрес емес, оның алдын алу екендігін атап өтті. Және әркімге сана мен ділдің өзгеруінен бастау керек. Бұл ретте жастарға негізгі рөл беріледі.

Онлайн кездесуде сондай – ақ “Bolashaq” академиясының “Руханият” ҒЗО директоры-Аупенова Әлия Укужанқызы сөз сөйлеп, 18 мамырда сағат 11.00-де “Bolashaq” Академиясының студенттері Абайдың 175 жылдығына арналған “Адалдық сағаты” республикалық акциясына қатысты. Әлия Үкіжанқызы Абайдың шығармашылығы мен мұрасы — баға жетпес екенін, өйткені белгілі ақынның көптеген шығармалары рухани және патриоттық тәрбиеге, адал және лайықты өмір салтын қалыптастыруға арналған.

Сондай-ақ, Ботагөз Тельманқызы адамдардың отансүйгіштігіне қоғамның тағдыры мен өркендеуіне байланысты екенін және аудиторияны осы тақырыпқа сұрақ қойып, диалогқа шығарып отырғанын атап өтті. Кездесуге қатысушылар-барлық білім беру бағдарламаларының 1-4 курс студенттері белсенділік танытты.
Академияның студенттері Ахмалдинов Рустам, Мерденов Арман, Ботатаева Ақжан презентациялық сүйемелдеулерімен өте қызықты баяндама жасады.

Кездесу онлайн-брифингпен аяқталды: студенттер өздерін қызықтырған сұрақтар қойып, оларға толық жауаптар алды, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өз идеяларымен және ұсыныстарымен бөлісті.