“Жастар сыбайлас жемқорлыққа қарсы” тақырыбындағы кураторлық сағат

2023 жылғы 12 мамырда “Педагогика” кафедрасының эдвайзері А.М. Тәжинин “Жастар сыбайлас жемқорлыққа қарсы” тақырыбында орыс бөлімшесінің “Педагогика және психология” білім беру бағдарламасының студенттерімен ашық кураторлық сағат өткізді.

Кураторлық сағаттың мақсаты: студенттер бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы дүниетанымды қалыптастыру, жеке тұлғаның негізін құрайтын моральдық нормаларға деген оң көзқарасқа тәрбиелеу, олардың құқықтық сана деңгейін арттыру.

Кураторлық сағат барысында студенттермен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың маңыздылығы, сыбайлас жемқорлықтың экономикаға, әлеуметтік салаға және мемлекет саясатына зиян тигізетіні туралы әңгіме жүргізілді.

Сыбайлас жемқорлық-бұл жағымсыз құбылыс. Ол қоғамның негізіне нұқсан келтіреді, дамуға қауіп төндіреді, мемлекеттік органдарға деген сенімнің төмендеуіне ықпал етеді, экономиканы, қоғамның адамгершілігін бұзады.