ТМД-ға қатысушы елдердің мұғалімдері мен білім беру қызметкерлерінің VII съезі

2022 жылғы 5-7 қазанда Астанада Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы елдердің мұғалімдері мен білім беру қызметкерлерінің VII съезі өтті. Биылғы жылы оның негізгі тақырыптары ТМД-ның жаңа іске асырылатын шынайы білім беру мәселелері және пандемиядан кейінгі кезеңдегі білім беру процесінің трансформациясы болды. Форум жұмысына Армения, Беларусь, Қазақстан, Қырғызстан, Ресей, Тәжікстан, сондай-ақ ТМД Атқарушы комитетінің мұғалімдері, тәрбиешілері, білім беруді басқару органдарының, сондай-ақ білім беру ұйымдарының басшылары мен өкілдері қатысты.

Съезге еліміздің барлық өңірлерінен педагогтар, сондай-ақ ҚР БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясының өкілдері, Білім басқармасының мамандары, әдіскерлер, ЖОО және колледж оқытушылары, біліктілікті арттыру институттарының мамандары келді. Бұл съезге “Педагогика” кафедрасының аға оқытушысы Сарбасова Калимаш Амангелдиевна “Bolashaq”академиясының атынан қатысты.

Бірінші пленарлық отырысты Қазақстан Республикасының Білім министрі Асхат Аймағамбетов пен ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек ашты.

Күннің екінші жартысында делегаттар білім беру мазмұны, бағалау, жалпыадамзаттық құндылықтар, мұғалімдерді дамыту, қосымша білім беру, цифрлық трансформация, балалардың әл-ауқаты, инклюзивтілік және кәсіптік-техникалық білім беру бағыттары бойынша тоғыз тақырыптық секция бойынша жұмысты бастады. Диалог алаңдары цифрландыру дәуіріндегі оқу сауаттылығына және ата-аналармен өзара іс-қимылға арналады.

Сьезда аясында финалистері мұғалімдерге, тәрбиешілер мен психологтарға арналған шеберлік сыныптарын өткізген педагогикалық шеберліктің ІІ фестивалінің қорытындысы шығарылады.