Секция 7 / “Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері”

2022 жылғы 29 сәуірде “Қазіргі әлемдегі ғылым мен білім”атты жыл сайынғы Халықаралық ғылыми-практикалық конференция (Халықаралық қатысумен) өтті.

“Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері” секциясына барлығы 6 жұмыс келіп түсті, оның ішінде 2 баяндама қазақ тілінде, 4 жұмыс орыс тілінде ұсынылды. Н. Ф. Катанов атындағы Хакас мемлекеттік университетінен 2 баяндама, Абакан, Ресей, Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясынан 2 баяндама ұсынылды. Қалған жұмыстар “Bolashaq” академиясынан түсті.

Секция төрағасы: т.ғ.д., Еликбаев Наби Еликбаевич

Бірлескен төраға: т.ғ.к., профессор Шащанова Майра Бариевна

Хатшы: СҒЗЖ бойынша жауапты, г.ғ.м., аға оқытушы Қосманова Асель Бейсенғазиевна

Секция бағдарламасы:

1. А.М. Алимханова., Қазақстан Республикасы ІІМ Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы, Қазақстан, Қарағанды.

АЛАШ АВТОНОМИЯСЫ ӘСКЕРІНІҢ ҚҰРЫЛУ ТАРИХЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ ӨЗЕКТІЛІГІ. (1917-1920 жж.)

1. Григорчук И. Ю., Диканбаева С. А., “Bolashaq” академиясы, Қарағанды қаласы, Қазақстан Республикасы

ЭФФЕМИЗМДЕРДІҢ БҰҚАРАЛЫҚ АҚПАРАТ ҚҰРАЛДАРЫ ТІЛІНДЕГІ ЛИНГВОМӘДЕНИ РӨЛІ.

3. Қ. Монай, А.Е. Туткушев., Қазақстан Республикасы ІІМ Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы. Қарағанды қаласы, Қазақстан Республикасы

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР ОРГАНДАРЫНДАҒЫ ТЕРГЕУ АППАРАТЫНЫҢ ҚАЛЫПТАСУ ЖӘНЕ ДАМУ ТАРИХЫ

4. Стонт А.О., Н.Ф. Катанов атындағы ФМБЖБМ, Абакан қаласы, Ресей Федерациясы

РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫҢ ӘЛЕУМЕТТІК ДЕНСАУЛЫҚ САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК ЖАСТАР САЯСАТЫН ЖҮЗЕГЕ АСЫРУДЫҢ НЕГІЗГІ МӘСЕЛЕЛЕРІ.

5. Третьякова М.К., Шведчикова Е.В., Н.Ф. Катанов атындағы ФМБЖБМ, Абакан қаласы, Ресей Федерациясы

ХАЛЫҚҚА ҮЙДЕ КӨРСЕТІЛЕТІН ӘЛЕУМЕТТІК ҚЫЗМЕТТЕР

1. Шащанова М. Б., “Bolashaq” Академиясы, Қарағанды, Қазақстан Республикасы

Қазіргі қоғамдағы SMART ТЕХНОЛОГИЯСЫНЫҢ ӘЛЕУМЕТТІК ӨМІРГЕ ӘСЕРІ

Секция отырысы онлайн-режимде өтті. Секцияның барлық қатысушылары топқа ZOOM режимінде қосылды. Секцияның жұмысы жазылып алынды.

Секция төрағасы Ф.ғ. д., ЖБП кафедрасының профессоры Н.Е. Еликбаев кіріспе сөз сөйледі.

№ 7 секция отырысында баяндамалар жасалды:

1. Григорчук И.Ю., Диқанбаева С.А., «Bolashaq» академиясы, Қарағанды қ., Қазақстан республикасы

ЭВФЕМИЗМДЕРДІҢ БҰҚАРАЛЫҚ АҚПАРАТ ҚҰРАЛДАРЫ ТІЛІНДЕГІ ЛИНГВОМӘДЕНИ РӨЛІ

2. Шащанова М.Б.,«Bolashaq» академиясы, Қарағанды қ., Қазақстан республикасы

Қазіргі қоғамдағы SMART ТЕХНОЛОГИЯСЫНЫҢ ӘЛЕУМЕТТІК ӨМІРГЕ ӘСЕРІ

Әрбір баяндама бойынша презентациялар көрсетілді, екінші баяндама бойынша бейнефильм көрсетілді (болашағы қазірден басталған алғашқы 5 “ақылды” қала). Сұрақтар қойылды, әр баяндама талқыланды, пікірлер мен толықтырулар айтылды.

Қорытындылар мен ұсыныстар:

1. Ұсынылған баяндамалар сапасының жеткілікті деңгейін, ғылыми зерттеулер тақырыптарының алуан түрлілігін атап өту қажет;
  2. Ғылыми жұмыстардың зерттеу элементі бар. Баяндама авторларының нәтижелері өзекті, маңызды қолданбалы мәнге ие;
  3. Осы бағыттар бойынша зерттеулерді жалғастыру ұсынылады.