ҚР ОӘБ ЖБТ “Клиникалық фармация” комитетінің отырысы

2024 жылғы 6 мамырда ҚР ОӘБ ЖБТ “Клиникалық фармация” комитетінің отырысы өтті. Отырыс “Клиникалық фармация” ББ бойынша сертификаттау курсын талқылауға арналды.

Отырысқа ҚР барлық фармацевтикалық жоғары оқу орындарының, факультеттер мен кафедралардың өкілдері қатысты. “Bolashaq” Академиясынан “Клиникалық медицина” бойынша ҚР ОӘБ ЖББТ мүшесі Д.К. Пахомова қатысты.

“Клиникалық фармация” курсының бағдарламаларын ҚазҰМУ және ОҚММА оқытушылары әзірледі.

Курстың бағдарламасын фарм.ғ.д. профессор Т.А.Арыстанова ұсынды.

Сертификаттау курстары нормативтік құжаттарға (СБШ, №305, №218 бұйрықтар және т.б.) сәйкес әзірленді және 1800 сағатты (60 кредит) құрады және клиникалық фармация мен жеке нозологияның жалпы мәселелерін қамтитын 11 модульге бөлінді.

Бағдарламадан “қамқоршылық” терминін алып тастау және тек “фармды”, “кеңес беруді” қалдыру ұсынылды, өйткені көптеген елдерде тек екінші термин қолданылады, бірақ дауыс беру кезінде сол күйінде қалдыру туралы шешім қабылданды.

Әр түрлі мәселелер бойынша Клиникалық фармация комитеті төрағасының жаңа кандидатурасы бекітілді.