ҚР ОӘБ ЖБТ комитетінің отырысы

2024 жылдың 10 мамырында ҚР ОӘБ ЖБТ отырысы өтті. Отырыс “Клиникалық фармация” ББ және “Фармациядағы менеджмент” ББ бойынша сертификаттау курстарын талқылауға, оларды РОӘБ ОӘБ қарауына жіберуге арналды.

Отырысқа ҚР барлық фармацевтикалық жоғары оқу орындарының, факультеттер мен кафедралардың өкілдері қатысты. “Bolashaq” Академиясынан “Клиникалық медицина” бойынша ҚР ОӘБ ЖБТ мүшесі Д.К. Пахомова және – “Фармация менеджменті” ЖБК комитетінің мүшесі – С.К. Болдыш қатысты.

Сертификаттау курстары нормативтік құжаттарға (СБШ, (№305, № 218 бұйрықтарға және т. б.) сәйкес әзірленді. Клиникалық фармация бағдарламасы 1800 сағатты (60 кредит) құрады және Клиникалық фармацияның жалпы мәселелері мен жеке нозологияны қамтитын 11 модульге бөлінді. Фармациядағы менеджмент бағдарламасы 300 сағатты құрады (10 кредит).

Сертификаттау курстарының соңында білімді бағалауды жүргізу туралы мәселе қызу талқыланды. №249 бұйрыққа сәйкес бағалау екі кезеңнен тұруы керек: 1) білімді бағалау; 2) дағдыларды бағалау.

Сертификаттау курстарынан өту кезінде қашықтықтан оқыту мен офлайн оқытудың арақатынасы туралы мәселе де талқыланды.

Жалпы, бағдарламаларды құру бойынша үлкен жұмыс жүргізілді. Екі сертификаттау курсы да рецензенттердің оң бағасын алды.Біраз нақтылаудан кейін сертификаттау курстарын РОӘК ОӘБ қарауына жіберу туралы шешім қабылданды.