ППиМНО кафедрасының ПОҚ академиялық ұтқырлығы

2022 жылдың 5 наурызында “Bolashaq” академиясы (Қарағанды қ.) және Еуразия гуманитарлық институты (Нұр-сұлтан қ.) оқытушыларының академиялық ұтқырлығы аясында Еуразия гуманитарлық институты педагогика кафедрасының оқытушысы п. ғ. к., профессор Н. Т. Нығманова” Bolashaq “академиясының 3 курс студенттеріне” Педагогикалық шеберлік ” пәні бойынша “Педагогикалық техника” тақырыбында дәріс өткізді.

Педагогикалық шеберлік дегеніміз не? Педагогикалық техникаға не жатады? Педагогтың жұмысы тиімді болуы үшін не қажет? Дәріс осындай тақырып аясында өткізілді.

Жалпы тақырып педагогикалық техниканың құралдарына, яғни, өзін-өзі басқару қабілеті, мимика, понтомимика, сөйлеу техникасы, қалып, көңіл-күй, мұғалімнің мінез-құлқы, мұғалім қолданатын құралдар, іс-әрекеттің жеке және кәсіби компоненттерін қалыптастыру, мұғалім мен оқушының өзара құрметі, оның ішінде тәрбие және оқыту процестеріне қатысты болды.

Дәріс барысында белгілі ғылым, педагогика және психология өкілдері: А.С. Макаренконың, В. А. Сухомолинскийдің және т. б. зерттеушілердің пікірлері тыңдалды.

Студенттерге “балабақша – мектеп – колледж – кәсіпорын” қағидаты бойынша ерекше білім беру қабілеттері бар балаларды үздіксіз педагогикалық қолдауды жүзеге асыру тәжірибесі ұсынылды.

Біз ЕАГИ басшылары мен оқытушыларына біздің оқытушыларымыздың білімімен және тәжірибесімен бөлісуге мүмкіндік бергені үшін алғыс айтамыз.