“Мен жастарға сенемін!” атты студент жастардың IX республикалық форумы

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына және Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күніне арналған “МЕН ЖАСТАРҒА СЕНЕМІН! “ студент жастардың IX республикалық форумының Бағдарламасы

Алматы қ. 2021 жылғы 30 қараша

Форумның ұйымдастырушысы – әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті.
Форумның бірлескен ұйымдастырушылары-Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, Алматы қаласының әкімдігі, “Нұр Отан” партиясының “JAS OTAN” жастар қанаты, “Жандану” қоғамдық қоры, Қазақстан Жазушылар Одағы, Қазақстан Журналистер Одағы, “Қазақстан Еріктілер лигасы” қоғамдық қоры, “Қазақстан студенттер Альянсы” Республикалық студенттік қозғалысы.

БАЙҚАУДЫҢ МАҚСАТЫ-студент жастардың патриотизмін қалыптастыру және оның Қазақстан болашағы үшін азаматтық жауапкершілігін арттыру.
БАЙҚАУДЫҢ МІНДЕТІ:

• Қазақстан қоғамының маңызды әлеуметтік мәселелерін шешу бойынша жастар бастамаларын ынталандыру ;

*Жүргізіліп жатқан реформаларды оң қабылдау мақсатында және
қазақстандық қоғамның бірлігі үшін Мемлекеттік құрылымдармен,
қоғамдық қорлармен және бизнес өкілдерімен жастар диалогын ұйымдастыру.

Конкурс шеңберінде келесі іс-шаралар өткізіледі:

“Елдің инновациялық дамуына менің үлесім” әлеуметтік маңызы бар және инновациялық студенттік жобалар;
“Мен елімнің өркендеуі үшін не істей аламын?»
студенттік эссе;
“Мен жастарға сенемін!” азаматтық және
патриоттық поэзия конкурсы;
“Sanaly urpaq”: сыбайлас жемқорлыққа қарсы үздік жобасы;

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің30 жылдығына байланысты байқаудың жаңа бағыттары :
“Тәуелсіздік және жастар” бейнелеу өнері
конкурсы;
“Дәрігер-құрметті мамандық!” бейне конкурс;
“Табиғатты сақтау-азаматтық парыз!”
экологиялық жобалар байқауы;
“Қазақ тілі – достық тілі”
басқа ұлт өкілдері арасындағы мәнерлеп оқу байқауы.

Конкурстың іріктеу кезеңіне қатысу үшін: қатысушылар өз жұмыстарын 2021 жылғы 10-30 қазан аралығында бейне және PDF форматында mjs.farabi@gmail.com электрондық мекенжайға жіберуі тиіс ;

• Бейне ұзақтығы (хронометраж): мин-1 мин. макс-3 мин.).
  • Бейне мазмұны (жоба туралы қысқаша ақпарат, эссені талдау, өлең оқу, ән айту).
  • Pdf форматында ұсынылған жұмыстардың құрамында: ЖОО-ның ресми атауы, студенттің аты-жөні, конкурс, мамандық, конкурстық жұмыстың атауы, пошталық мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы болуы тиіс.
  • Мәтін көлемі – 3-7 баспа бет (Times New Roman, 14 шрифт, 1,5 интервал).

КОНКУРСТЫҢ ІРІКТЕУ КЕЗЕҢІНІҢ ҚОРЫТЫНДЫСЫ БОЙЫНША:

• Жіберілген бейнероликтердің ішіндегі үздіктері, яғни “Мен жастарға сенемін!” Instagram – да жарияланады. Қатысушылар параққа тіркелуі керек. Аудиторияның дауыс беруі лайктар мен көріністердің санына байланысты анықталады.
  • Байқаудың қорытынды кешіне жолдама алған студенттерге арнайы шақыртулар жіберіледі.
  • Кеш 2021 жылдың қараша айында Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінде өтеді.
  • Қатысушылардың жұмыстарын тәуелсіз қазылар алқасы қарайды.
  • Конкурстың үздік жұмыстары гала-форумда ұсынылады, онда конкурстың жеңімпаздары мен лауреаттары аталады.
  • Жеңімпаздар дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапатталады.

ГАЛА-ФОРУМ 2021 жылдың 30 қарашасында өтеді. ГРАН-ПРИ: Әл-Фараби Атындағы Қазақ ұлттық университетінде БІр оқу жылы Тегін оқу.

1,2,3 орын иелері бағалы сыйлықтар алады (ноутбук, планшет, ұялы телефон, iPad).

ФОРУМДЫ ҚАРЖЫЛАНДЫРУ
Форумды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі негізгі шығындарды ұйымдастырушы көтереді. Форум қатысушыларының жол жүруін, тұруын және тамақтануын жіберуші ұйымдар қамтамасыз ететін болады.

ФОРУМ ТУРАЛЫ ҚЫСҚАША АҚПАРАТ
Мен жастарға сенемін! “ республикалық студенттік жастар жобасы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күніне орай 2013 жылдан бері өткізіліп келеді. Жыл сайын жобаға төрт мыңға жуық жастар қатысады. Айта кету керек, форумға қатысушылардың белсенділігі жыл сайын артып келеді.
Ел студенттерінің осы беделді мәдени іс-шараға қатысудағы үлкен белсенділігі мұндай рухани платформалар жастар арасында сұранысқа ие екенін және оның таланттарын көрсеткені үшін азаматтық жауапкершілігі шын мәнінде жоғары екенін көрсетеді. Бұл көрсеткіш – біздің жастардың өз еліне деген шексіз сүйіспеншілігінің көрсеткіші.