Медиация студенттердің көзімен (медитация практикасы өкілдерімен кездесу туралы пікірлер)

Медиация саласының өкілдерімен кездесуден алған әсерлер өте жағымды. Олар медиаторлардың жұмысы, медитациялық келісімдердің маңыздылығы туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

Өз жұмысын орындаудағы ғы табандылықтары мен еңбекқорлықтары таң қалдырады.

Осындай мазмұнды жұмыс үшін көп рахмет.

дПМНО-23-1к тобының студенті Наталья Василевич

Пікірталас алаңы “Медиация. Екі жақтың татуласуы” өте мазмұнды және пайдалы болды. Ол бізге медиация және оның екі даулы тарап арасындағы қақтығыстарды шешуде қолданылуы туралы құнды білім берді.

Бастапқыда спикерлер медиацияның негізгі қағидаттарын атап өтіп, осы рәсімге қатысушылардың маңыздылығын, еріктілігі мен теңдігін атап өтті. Мұндай түсінік дауларды тиімді және сындарлы шешу үшін қолайлы орта жасайды.

Диалогта қарастырылған маңызды тақырыптардың бірі-Тараптар арасындағы байланысты орнату және қолдау тәсілдері. Қонақтар бізге сенімді қарым-қатынас құру, белсенді тыңдау және ақпаратты нақтылау және жағдайды бағалау үшін сұрақтарды тиімді пайдалану туралы пайдалы ұсыныстар берді.

Сондай-ақ, екі тарап үшін де әділ және тиімді дауды шешуге көмектесетін медиатордың негізгі дағдылары мен құралдары ұсынылды. Бұл дағдыларға басымдықтарды белгілеу, Тараптар арасындағы ортақ мүдделерді табу және шығармашылық шешімдерді табу мүмкіндігі кіреді.

Медиация және оны екі даулы тарап арасында қолдану туралы диалог алаңы өте танымдық және шабытты болды. Ол медиацияның қақтығыстарды шешудің тиімді және балама әдісі ретіндегі маңыздылығын ашты, сонымен қатар бізге нақты өмірде қолдануға болатын практикалық кеңестер берді. Нәтижесінде, алынған ақпарат мені осы тақырыпты әрі қарай зерттеуге және алған білімімді басқаларға олардың дауларын шешуге көмектесу үшін қолдануға талпындырды.

дИН-23-1к тобының студенті Каубай Маржан

Жеке өзім үшін бұл өте пайдалы кездесу болды. Мен медиация сияқты құбылыспен бұрын таныс едім, бірақ оның соншалықты үлкен әсері бар екенін бірінші рет естідім.

Бүгінгі таңда сөз бостандығы мен өзін-өзі көрсетудің барлық түрлері кезінде біз бәріміз жанжалды жағдайлар мен даулармен жиі кездесеміз, кейде , иә, иә, былайша айтқанда, ешкім үшін емес, тек жай-жағдайды қалпына келтіру үшін төбелесті тоқтататын үшінші адам қажет.

Аудиторияда сұрақтар мен тіпті даулар басталған кезде, ауа температурасы көтеріліп кеткендей болды және адамдар айналада не болып жатқанына мән бермейтіндей өте қызықты болды.

Берілген ақпаратты түзету туралы әділ ескертулер, ұсыныстар болды және әркім өз пікірінде еркін түрде қалды.

Қонақтардың бірі біраз уақыт бұрын мемлекеттік тілде сөйлемегенін, ал қазір ол тіпті сабақ беретінін ерекше атап өткім келеді, бұл құрметке лайық.

Өзім үшін маңызды нәрсе деп тапқаным-мұғалімнің біздің елімізде бейбіт қоғам қалыптатастыра отырып, басқаларға жақсы жағынан ықпал ету құқығында екендігі. Қашан да болса, мүмкіндік болған кезде дауласатын балалар мен ересектер арасында татуластырушы ретінде қызмет ету – өте ғанибет іс.

Кездесу үшін рахмет!

ПиП 23-1- к тобының студенті Райская Юлия

Бүгін А.У. Ильясованың жетекшілігімен тәжірибелік сабаққа қонақтар – медиация бөлімінің басшысы А.А.Дүйсекеева және кәсіби медиатор Г.Н. Тюлюбекова шақырылды.

Біздің семинардың тақырыбы “Медиация және этносаралық қатынастар” болды. Айжан Аутаевна бізге медиацияның немен айналысатынын және оның жанжалдарды қалай шешетінін айтып, жағдайлардың мысалдарын келтіріп, сұрақтарымызға жауап берді.

Маған бүгінгі семинар ұнады, Медиация туралы және қандай жағдайларда оларға жүгінуге болатындығын көбірек білдім. және Алия Укужановнаға және медиаторлар Гүлнар Наукенбайқызы мен Айжан Аутаевнаға бізге бөлінген уақыт пен құнды ақпарат үшін алғысымды білдіргім келеді.

дИН-23-1к тобының студенті Ханова Милана