Студенттер, магистранттар мен докторанттар мен жас ғалымдардың “Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” республикалық ғылыми-практикалық конференциясының “Қазақстан Республикасының заңнамасын дамыту перспективалары” және “Қаржы жүйесінің мәселелері және ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру” секциясының жұмыс қорытындылары

Студенттер, магистранттар мен докторанттар және жас ғалымдардың “Жастар және қазіргі заманның жаһандық проблемалары” республикалық ғылыми-практикалық конференциясының “Қазақстан Республикасының заңнамасын дамыту перспективалары” және “Қаржы жүйесінің проблемалары және ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру” секцияларына барлығы 66 жұмыс келіп түсті, оның ішінде Құқықтану ББ бойынша-52 мақала, оның ішінде 21 баяндама қазақ тілінде, 31 баяндама орыс тілінде ұсынылды. Оның ішінде “Қаржы” ББ бойынша 14 мақала – 9-ы қазақ тілінде, 5-і орыс тілінде.

Қатысушылардың географиясын таяу шетелдің студенттері, атап айтқанда, Ресей Федерациясының Хакас Республикасы Абакан қ.- студенттерінің 7 мақаласы жарияланды, ал Тараз қаласынан келген қонақтар – 3 мақала ұсынды.

Секция төрағасы – профессор Қабжанов Ақылбек Тайбулатұлы.

Айта кету керек, “Құқықтану” ББ және “Қаржы” ББ бірқатар студенттері “Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” атты студенттер, магистранттар мен докторанттар және жас ғалымдардың республикалық ғылыми-практикалық конференциясының пленарлық отырысында лайықты сөз сөйледі. Атап айтқанда:

Гартман Зинаида Ю-21-1 тобы

Кадрин Тілеген   Ю-23-2 тобы

Альхан Дильназ Ф-22-2 тобы

Сәдепхан Әлия МУ-23-2

Дүйсембекова Венера Ю-21-2

Екі секцияның қорытындысы бойынша келесі студенттердің үздік ғылыми жұмыстары атап өтілді:

1 орын – Гартман Зинаида Ю-21-1 тобы

2 орын – Қожыбай Әдемі Ф-22-2 тобы

2 орын Кадрин Тілеген Ю-23-2 тобы

3 орын Құнанбаев Серікбол Ю-23-2 тобы

Жалпы, студенттердің ғылыми жұмыстарға көңіл бөлуі, қатысуы мен жұмыстарының сапалы мазмұны тұрғысынан қарағандағы ерекше белсенділігін атап өткен жөн.Келесі кезекте оқу бағдарламасына ғылыми-зерттеу бағытындағы пәндерді уақтылы енгізуді қарастырамыз. Жарияланған ғылыми мақалалар негізінде “Жазбаша жұмыстарды жазу әдістемесі” курсы бойынша оқытудың өзіндік нәтижесі болды. Алайда, өкінішке орай, барлық студенттер әртүрлі субъективті және объективті жағдайлар бойынша өз құзыреттерін көрсете алмады. Бірқатар объективті себептерге байланысты конференция уақыты осы курстың оқу кезеңімен сәйкес келмейді. Болашақта білім алушылардың ғылыми қызметінің нәтижелерін сынақтан өткізудің маңыздылығын ескере отырып, ғылыми-зерттеу дағдыларын арттыру бойынша конференция мен сабақтар өткізу орынды болар еді.

Студенттердің пікірінше, табысқа жетудің тағы бір маңызды факторы-басылым бағасының төмендеуі. Өз ісінің ғылыми білімді және құзыретті мамандары болғысы келетін және сол арқылы қазақстандық ғылымды дамыту ісіне өз үлесін қосқысы келетін өскелең ұрпақтың шығармашылық екпіні жолындағы бұл кедергіні толығымен алып тастаймыз деп үміттенеміз!

Конференцияның барлық қатысушыларының шығармашылық жетістіктерге жете беруін тілейміз және зор алғысымызды білдіреміз!

Құрметпен құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының ұжымы!