Конференцияға қашықтықтан қатысу

2019 жылдың 21-22 қыркүйегі күндері аралығында Қырғызстан Республикасының Бішкек қаласында “Еуразия халықтарының Тегриандық және эпикалық мұрасы: бастау және қазіргі заман” атты VII Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

“BOLASHAQ” академиясын профессор Кабжанов А. Т. ұсынды , ол “ТЕНГРИАНСТВО – ОСНОВА национального САМОИДЕНТИФИКАЦИИ КАЗАХОВ” тақырыбында баяндама жасады.
Конференция Қырғыз Республикасының Мәдениет, ақпарат және туризм министрлігінің, Жүсіп Баласағұн атындағы Қырғыз ұлттық университетінің, Қырғыз Республикасындағы Россотрудничество Өкілдігінің, Саха Республикасының АУ (Якутия) “Театр Олонхо”, Тенгри халықаралық зерттеу қорының, манасологтардың Халықаралық ассоциациясының (Қырғыз Республикасы), “Уч Эмчек”қоғамдық бірлестігінің(Қырғыз Республикасы), “Медиагруппа Ситим” ЖШҚ (Саха Республикасы (Якутия), “Ұлы Дала Әлемі” қоғамдық бірлестігінің (Қырғыз Республикасы), Қырғыз Республикасы (Қырғыз – Ұлы Дала әлемі ” (Қазақстан Республикасы) (Саха Республикасы Мәдениет және рухани даму министрлігінің (Якутия), Саха Республикасы Сыртқы байланыстар және халық істері министрлігінің (Якутия), Саха Республикасы Ғылым Академиясының (Якутия), РҒА СО солтүстігіндегі аз саны бар халықтардың гуманитарлық зерттеу және мәселелері институтының, М. Қ. Аммосов атындағы Солтүстік-Шығыс федералдық университетінің қолдауымен).

Конференцияның ерекшелігі-қазіргі заманғы коммуникация құралдарын белсенді пайдалану. Ұйымдастырушылар WhatsApp мессенджерінде топ құрды. Онда күндізгі және сырттай қатысқан конференцияның барлық қатысушылары үшін негізгі дайындық, ұйымдастыру және талдау жұмыстары өтті.

Бағдарламалар мен жинақтарды PDF форматында тарату электрондық пошта және басқа да байланыс құралдары арқылы жүзеге асырылды.
Сондай-ақ, мәдени-ағартушылық бағдарламаны және тенгриандық тәжірибені көрсетуді ерекше қызықты деп санаған жөн.

Осындай іс-шараларды өткізу Ел Басы “Рухани жаңғыру” бағдарламасымен үнқатысады, сондай-ақ ұлттық сана-сезімнің ұлттық мәдени-тарихи және дүниетанымдық негіздерін сақтау және көбейту ісінде маңызды болып табылады.

Осы конференцияға қатысу мүмкіндігі үшін үлкен алғысымызды білдіреміз!