“Bookcrossing Jusipbek Aimayytov” аймақтық акциясы

2019 жылы 7 қыркүйекте ҚарМТУ “Жастар әлемі” студенттер сарайында “Bookcrossing” жобасы аясында” Bookcrossing Jusipbek Aimayytov ” аймақтық акциясының салтанатты ашылуы өтті.
Қарағандылықтар көптеген жазушылар мен ақындардың шығармашылығымен танысты. Сонымен қатар кітап көрмесі ұйымдастырылды. Акцияға қатысушылар өздеріне ұнаған кітаптарды оқып шықты.

“Bolashaq” академиясын “Қазақ тілі мен әдебиеті”кафедрасының студенттері таныстырды.

Буккроссинг (ағылшын тілінде “книговорот”) – кітап пен адамды жақындастыруға арналған қоғамдық қозғалыстардың бірі.

Буккроссинг ережелері бойынша, кез келген адам өзі аяқтаған бір кітапты қоғамдық орындарда (парк, кафе, кітапхана және т.б.) қоя алады, содан кейін осы кітапты тауып алған басқа адамды оқып, оқығаннан кейін ол осы кітапты тастап кетеді, сондай-ақ ол осы кітапты басқа оқырман оқи алады.

Бұл қоғамдық қозғалыстың қатысушыларын “буккроссерлер”деп атайды.