«Bolashaq» Студенттік Республикасы Президентінің Инаугурациясы

2018 жылдың 28 қазанында “Bolashaq” академиясының акт залында “Bolashaq” Студенттік Республикасының Президентін ұлықтау рәсімі, сондай-ақ “Bolashaq”академиясының студенттеріне Министрлер Кабинетінің ант беру рәсімі өтті.

“Bolashaq” Республикасы 2000 жылы құрылды. Оның алғашқы Президенті “Құқықтану”мамандығының студенті Ержан Егембердиев болды. Келесі президент Анна Борисовна Ярыгина болды. “Болашақ” Қарағанды өзекті білім беру институтында президент болған кезде Мемлекеттік қызмет мектебі өз жұмысын бастады, онда студенттер мемлекеттік қызмет, заңнама және құқық саласында өз дағдыларын арттыра алды, сондай-ақ екі “АРЕХ” және “РБ Либералды-демократиялық партиясы”саяси партиялары құрылды.

2019 жылы сәуірде”Bolashaq” Республика Президенті лауазымына кезекті сайлау өтті. Осы уақытқа дейін үш үміткер: Тоқмырза Айжарқын, Биғали Әліби, Мағрұпжан Бексұлтан . 61.2% нәтижесімен Мақрұпжан Бексұлтан жеңіске жетті.

28 қазанда “Bolashaq” Республикасының Президенті ант қабылдағаннан кейін міндеттерге кірісті.

“Bolashaq” Студенттік Республикасының атқарушы билік басшысы және Премьер-Министр лауазымына Данияр Жанабаев ие болды.

“Bolashaq” академиясы біздің академияның дамуы мен өркендеуінің басты қозғаушы күші болып табылатын студенттерге жемісті жұмыс тілейді.

Министрдің анты:

Министрдің қызметін студенттік жастар қоғамы мен Академия әкімшілігі тарапынан ерекше сенім білдіру ретінде бағалай отырып, “Bolashaq” Академиясының студенттері алдындағы жоғары жауапкершілігімді сезіне отырып, “Bolashaq” Студенттік Республикасының Конституциясын және Академиялық адалдық ережелерін сақтауға, “Bolashaq”Студенттік Республикасының студенттеріне адал және кәсіби қызмет етуге салтанатты түрде ант етемін.