“Bolashaq” Академиясы оқытушыларының “Sandoz Kazakhstan”фармацевтикалық компаниясы өткізген іс-шараларға қатысуы

15 мамырда “Тырнақ пен терінің инфекцияларын емдеудің заманауи тактикасы” тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді. Спикер: м.ғ д., АМУ КЕАҚ дерматовенерология кафедрасының профессоры Татьяна Владимировна Котлярова. Лектор өз сөзінде қазіргі қоғамдағы инфекциялық аурулар проблемасының өзектілігіне назар аударды, осы аурулардың негізгі қоздырғыштары, емдеу әдістері мен дәрі-дәрмектер туралы айтты. Сыртқы қолдануға арналған жақпа май және ерітінді түрінде шығарылатын “Sandoz” – “Экзодерил” компаниясының препараты терінің инфекциялық ауруларын емдеуде өте жақсы нәтиже көрсетті. Кездесу соңында қатысушылар осы препараттарды қолдану бойынша нақтылайтын сұрақтар қойды, оларға лектор толық жауап берді.

16 мамырда “Терідегі жаралар мен инфекцияларды емдеуде бактерияға қарсы препараттардың топикалық түрлерін қолданудың жаңа аспектілері” тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді. Спикер: м.ғ.д., ҚМУ КЕАҚ клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасының қауымдастырылған профессоры Дүйсембаева Найля Камашевна. Дәріскер “Банеоцин” препараты, оның екі дәрілік түрі және әртүрлі тері жарақаттары мен жараларында қолданылуы туралы айтты. Препаратты қолданудың тиімділігі көптеген рандомизацияланған зерттеулермен дәлелденді. Сондықтан бұл дәрі-дәрмек әр үйдегі алғашқы көмек жинағында болуы керек, өйткені оны қолдану емдеу уақытын 20-25% – ға қысқартады. Банеоцин кремін туғаннан бастап қолдануға болатындығы өте маңызды. Дәріс соңында Наила Камашина тыңдаушылардың барлық сұрақтарына жауап берді.

Дөңгелек үстелдерден алынған ақпарат фармацевтердің дәріханаға келушілермен жұмыс жасауында өте маңызды орын алады және фармацевтика қызметкерлерінің ой-өрісін кеңейтеді.