ББ 6В01702-Шет тілі: екі шет тілі сырттай бөлімінің студенттерін on – line режимінде қорытынды мемлекеттік аттестаттау

2020 жылдың 29 сәуірі мен 5 мамыры аралығында Шет тілдер және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы 6В01702 – “Шет тілі: екі шет тілі” білім беру бағдарламасының сырттай оқу бөлімінің студенттеріне қорытынды мемлекеттік аттестация өткізді: негізгі және екінші шет тілдері бойынша кешенді емтихан және дипломдық жұмысты қорғау.

Қорытынды мемлекеттік аттестаттау комиссиясының бақылауымен өтті. Комиссия төрағасы филология ғылымдарының кандидаты, профессор Ибраева Баян Мұқышқызы болды.

Қорытынды мемлекеттік аттестаттаудың барлық түрлерін өткізу ашық бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы жүзеге асырылды – jitsi.org. бұл бағдарлама онлайн сессияларды өткізудің жақсы тәсілі ретінде өзін көрсетті, ол сұхбатқа қатысушылардың көп санын, сұхбаттардың құпиялылығын, аудио және бейне жазбаларды және т. б. қамтамасыз етеді.

Негізгі шет тілінен кешенді емтихан тапсыру 30 Сәуірде, Екінші шет тілінен – 5 мамырда өтті. Кешенді емтихандар ауызша және жазбаша бөлімдерден тұрды. Ауызша бөлім теориялық сұраққа және берілген тақырып бойынша монологқа жауап берді, ал Жазбаша бөлім тест пен эссе жазудан тұрды. Емтихан билетін таңдау үшін бағдарлама қолданылды random.org, ол алдын ала берілген сандарды генерациялауды және рандомды таңдауды жүзеге асырады.

Дипломдық жұмыстарды қорғау рәсімі 29, 30 сәуір және 4, 5 мамыр аралығында өтті. Әрбір қорғау процедурасының алдында белгіленген кестемен мемлекеттік аттестаттау комиссиясының барлық мүшелері диплом жұмысымен, ғылыми жетекшінің пікірімен, рецензиямен, антиплагиаттың есебімен және баяндаманың тұсаукесерімен танысуға мүмкіндік алды.
Қорытынды мемлекеттік аттестаттаудың нәтижелері студенттердің кешенді емтихандарға және дипломдық жұмыстарды қорғауға жақсы және жақсы дайындық деңгейін көрсетті.