Қазақстанның клиникалық фармакологтарының III-ші конгресі

12.10.23-13.10.23 ж.ж. -аралығында ҚР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, м.ғ.д., профессор Гуляев Александр Евгеньевичтің 70 жылдық мерейтойына арналған халықаралық қатысумен Қазақстанның клиникалық фармакологтарының III-ші конгресі өтті. Конгресс Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медициналық университетінің базасында өтті. Конгресс жұмысына фармацевтикалық пәндер кафедрасының меңгерушісі Дамира Кеңесқызы Пахомова онлайн форматта қатысты.

Құттықтау сөз Марат Оспанов атындағы БҚМУ ректоры А. А. Қалиевке ұсынылды, одан кейін ҚР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым Академиясының академигі, м.ғ.д., профессор, ҚР еңбек сіңірген қайраткері, “Клиникалық фармакологтар мен фармацевтер қауымдастығы” РҚБ президенті, Р.С. Күзденбаева сөз сөйледі. Содан кейін сөз АҚШ-тың CoRSUM (Дәрілік заттарды ұтымды және қауіпсіз қолдану коалициясы) президенті, профессор Н.А. Чеботаренкоға ұсынылды.

Конгрессте алыс шет елдерден: АҚШ, Польша, Румыния, Жаңа Зеландия және жақын шет елдерден: Ресей, Молдова және Украинадан баяндамалар ұсынылды.

Келесі баяндамалар үлкен қызығушылық тудырды:

“Гипертензияға қарсы және антиагрегантты препараттарды бір мезгілде қолдану қаупі”

Қасымқан Әйгерім Еркебұланқызы-м.ғ. д., профессор М. Н. Мусин атындағы фармакология кафедрасының ассистенті

“Полифенолдардың гемореологиялық және фибротикалық әсерлері”

Серғазы Шынғыс Дәулетханұлы – токсикология және фармакология зертханасының аға ғылыми қызметкері, Ұлттық биотехнология орталығы, Астана, Қазақстан

“Тағамдық қоспаларды қолдану: клиникалық фармакологтың көзқарасы”

Симохина Наталья Андреевна-медицина ғылымдарының магистрі, “Қарағанды медицина университеті” КЕАҚ клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасының ассистенті, Қазақстан.

Конгресс аяқталғаннан кейін қатысушыларға экскурсия өткізіліп, сертификаттар берілді.