ПжП-18-1 тобындағы педагогикалық практика бойынша қорытынды конференция

2021 жылғы 9 сәуірде ПжП-18-1 тобында педагогикалық практика бойынша қорытынды конференция өтті. Жетекшісі-ПжП кафедрасының аға оқытушысы Шегай Анель Канатовна.

Педагогикалық практика 2021 жылғы 25 қаңтар мен 3 сәуір аралығында оқу процесінен қол үзбей өтті (аптасына 1 рет, әр дүйсенбі, офф-лайн). Тәжірибе № 101 мектеп-лицейінің базасында өтті, мектеп бойынша жетекшісі педагог-психолог Топаева Арайлым Жасқайратқызы сөз сөйледі.

Практикадан өтудің негізгі мақсаттары:

• Педагогты даярлау кешенінде студенттердің теориялық білімді практикамен байланыстыра білуін қалыптастыру;
  • Адам өмірінің әртүрлі салаларында психологиялық, педагогикалық және әлеуметтік білімді қолдану және ғылыми психологиялық-педагогикалық әлеуметтік зерттеулер жүргізу;
  • Студенттердің нақты материалды дәл, жан-жақты түсіну қабілеттерін дамыту.

Педагогикалық практика барысында келесі жұмыс түрлері орындалды: мектеп психологы мен әлеуметтік педагогтың негізгі жұмыс түрлерін бақылау, Мектептің әлеуметтік-психологиялық паспортын жасау, “мұғалім-оқушы, оқушы-оқушы, ата-ана-мұғалім-оқушы” өзара қарым-қатынасын бақылау, социометриялық әдістемені жүргізу, топтың ұжым ретінде әлеуметтік-психологиялық өзін-өзі аттестациялау (СЖҚК), “Сишордың топтық тұтастық индексін анықтау” әдістемесі, тәрбиелік іс-шараны өткізу.

Ұсынымдар ретінде студенттер практика мерзімін ұлғайтуды және практикалық қызметке толыққанды ену үшін оқу процесінен қол үзіп өткізуді ұсынды.