Отбасы күніне арналған пікірталас: “Отбасы-қоғамның болашағы”

2024 жылғы 6 қыркүйекте сағат 14:00-де акт залында Қазақстан тәуелсіздік алғаннан кейін отбасын қолдау мәселелеріне ерекше назар аударуға байланысты құрылған отбасы күніне арналған ЖІК және студенттік өзін-өзі басқару өткізген пікірталас өтті.

Бұл мерекенің пайда болу тарихы келесідей: 2006 жылы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі Ұлттық комиссия құрылды. 2009 жылы бұл комиссия Отбасы күні мерекесін құру туралы бастама көтерді. 2013 жылы Президенттің арнайы Жарлығымен Қазақстанда қыркүйектің екінші жексенбісінде атап өтілетін Отбасы күні құрылды.

Пікірталас барлық курстардың студенттері арасында өтті. Талқылау тақырыбы қазіргі отбасы дағдарысының өзекті мәселелерімен байланысты “Отбасы – қоғамның болашағы” болды:

• Ғасырлар бойы отбасы алып келген халықтың мәдени және рухани құндылықтарын сақтаудағы қиындықтар.
  • Отбасылық қатынастар мен өскелең ұрпақты тәрбиелеу дәстүрлерін әлсірету, мысалы, отбасылық негіздерді ерлі-зайыптыларды сүюге, сенімге, құрметтеуге, үлкендерді құрметтеуге құру, сондай-ақ әйелі ошақтың қамқоршысы болып саналатын және бала тәрбиесімен айналысатын, ал күйеуі отбасының әл-ауқатын қамтамасыз ететін рөлдерді дәстүрлі түрде бөлу.
  • ХХІ ғасырдың маңызды демографиялық мәселелеріне сенімді шешімдердің болмауы.

Іс-шара барысында барлық факультеттердің студенттері осы мәселені талқылауда жоғары белсенділік танытты, ой-өрістерін кеңейтті және : ХХІ ғасырдағы отбасы дегеніміз не? деген пікірталастың басты сұрағына жауап беруге тырысты.

Біз барлық қазақстандықтарды осы мерекемен құттықтаймыз және осы күні ғана емес, біздің елімізде отбасының әрдайым құрметтеп, бағал тілейміз. Осы жарқын күнде туыстарыңызға көбірек көңіл бөліп, туыстарыңыз бен жақындарыңыздың ортасында уақыт өткізу маңызды!