“Әлеуметтік-бағдарланған денсаулық сақтау: пациенттердің құқықтарын қорғау тұрғысынан медициналық-әлеуметтік технологиялар, профилактикалық және денсаулықты қалпына келтіру медицинасы мәселелері”ғылыми-практикалық конференциясы

2021 жылғы 4-5 қарашада “Қарағанды медицина университеті” ҰБА-сы “PrimaryHealthCare” Ұлттық қауымдастығымен және ҚР Ұлттық курорттық қауымдастығымен бірлесіп “Әлеуметтік-бағдарланған денсаулық сақтау: пациенттердің құқықтарын қорғау тұрғысынан медициналық-әлеуметтік технологиялар, профилактикалық және денсаулықты қалпына келтіру медицинасы мәселелері” ғылыми-практикалық конференциясын өткізді.

Баяндамашылар денсаулық сақтау саласында әлеуметтік қызметкерлер, психологтар, сондай-ақ пациенттердің және жалпы халықтың қажеттіліктері мен қажеттіліктеріне бағытталған оңалту, профилактикалық, санаторий-курорттық, сауықтыру қызметтерін көрсету саласындағы мамандар тап болатын өзекті мәселелерді талқылауға шығарды.

Конференцияның”Санаторий жағдайында денсаулықты қалпына келтіру емі және медициналық оңалтудың кейбір мәселелері туралы”секциясында фармацевтикалық пәндер кафедрасының доценті Г.Д. Курбанова”Белсенді ұзақ өмір сүру орталығы егде жастағы адамдардың белсенді өмірі үшін әлеуметтік жоба ретінде” баяндамасымен сөз сөйледі.